fbpx

Radny PiS Wojciech D. łapał dziewczynkę za miejsca intymne i składał niedwuznaczne propozycje. Został aresztowany


2 comments, 6
Subksrybuj nas na Google News

Radny PiS Wojciech D. został aresztowany na polecenie krakowskiej prokuratury – informuje Wirtualna Polska. Wśród zarzutów, które usłyszał mężczyzna – w przeszłości zastępca komendanta powiatowego policji – jest m.in. molestowanie dziewczynki w wieku poniżej 15 lat.

Dzięki analizie bilingów telefonicznych śledczy trafili na korespondencję pomiędzy Wojciechem D. a nastoletnią córką jego znajomych.

Dziewczynka została wezwana na przesłuchanie, podczas którego miała przyznać, że były komendant łapał ją za miejsca intymne i składał niedwuznaczne propozycje. Oprócz tego policjanci dotarli do dowodów poświadczających, że gdy pracował w policji, Wojciech D. miał używać służbowego radiowozu do przewożenia prywatnych mebli – informuje portal wp.pl.

Zebrane dowody pozwoliły na postawienie jesienią 2020 r. Wojciechowi D. zarzutów z artykułów 200 i 231 Kodeksu karnego – czyli seksualnego wykorzystania małoletniej poniżej 15. roku życia oraz nadużycia uprawnień przez funkcjonariusza państwowego.

To nie koniec problemów człowieka PiS. 15 stycznia 2021 r. o godz. 16.50 mężczyzna najechał na tył fiata stojącego na czerwonych światłach. Na miejscu wypadku odmówił badania alkomatem, ale badanie krwi w szpitalu wykazało, według informacji Wirtualnej Polski, ponad 2 promile alkoholu we krwi. To oznaczało kolejne zarzuty dla byłego policjanta.

“Prokuratura Okręgowa w Krakowie prowadzi śledztwo przeciwko Wojciechowi D., podejrzanemu o cztery czyny zabronione.

1. przeciwko wolności seksualnej,

2. przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego (przekroczenie uprawnień),

3. przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji,

4. przeciwko wolności i mieniu.

Pierwsze dwa czyny zostały popełnione w latach 2015-2018. Natomiast dwa pozostałe czyny w 2021 roku. Zarzucany podejrzanemu czyn, polegający na przekroczeniu uprawnień przez funkcjonariusza publicznego, nie pozostaje w związku z pełnieniem przez podejrzanego funkcji radnego Rady Powiatu Miechowskiego oraz członka Zarządu Powiatu.

Postanowieniem Sądu Rejonowego dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie, w stosunku do Wojciecha D., zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy” – odpowiedziała prokuratura portalowi wp.pl.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 6

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mariolką banach
Mariolką banach
1 rok temu

Pis I to zamiecie pod dywan. W TVP powiedzą ze był to kumpel Tuska i że mógł spowodować wybuch w samolocie nad Smoleńskiem i że jadł ośmiorniczki w zegarkach Nowaka. A co zrobi elektoray pis na tą wieść? Poliże ekran jak zawsze.

Nowy
Nowy
1 rok temu

Piękny jest ten świat i jego PiS-owscy poplecznicy. Brawo były Absolwent studiów specjalistycznych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie z zakresu administracji i bezpieczeństwa publicznego. Panie Domagała no już chyba koniec układów.