fbpx

Recepty płk. Mazguły na przywrócenie armii Polsce. “To Macierewicz zniszczył polski wywiad i kontrwywiad”


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Dzisiejszy felieton płk. Adama Mazguły porusza ważne kwestie dotyczące polskiej armii. Wszyscy politycy od prawa do lewa poruszają chwytliwy temat, jakim jest bezpieczeństwo, zastrzegając, że nie jest ono dane nam raz na zawsze. Oficer w stanie spoczynku w swoich dzisiejszych rozważaniach bada poziom destrukcji w polskich siłach zbrojnych. W znacznej większości argumenty Mazguły są porażające, jednak wojskowy ma na to kilka recept. Bez wątpienia w pierwszej kolejości potrzebny jest koniec rządów PiS!

Według Mazguły, “destrukcja w Siłach Zbrojnych, spowodowana dorwaniem się do steru niepowołanych osób, jest tak duża, że trudno stwierdzić, czy zachowana jest jeszcze zdolność i gotowość bojowa naszych jednostek wojskowych do walki z potencjalnym przeciwnikiem!” Jako główne powody zapaści polskiej armii pułkownik podaje konkretne przyczyny“Polityczne czystki kadrowe na wielką skalę, brak modernizacji i zakupów sprzętu bojowego, skandaliczne zamykanie kolejnych placów ćwiczeń i strzelnic, traktowanie służby jak pracę tylko w godzinach służbowych, wszechobecność namiestników duchowych i mszy obowiązkowych, oraz zamiana kompetencji na uległość partyjną i propagandę”

Wywiad i kontrwywiad nie istnieje

Pułkownik Mazguła uważa, żew praktyce wojsko jest ślepe i głuche, bo nie zdołało odbudować swojego wywiadu i kontrwywiadu wojskowego, po skandalicznym zniszczeni ich przez zdrajcę Antoniego Macierewicza i polityków PiS. Z niepokojem obserwuję zastępowanie wszystkich problemów wojska propagandowo- rekrutacyjnymi działaniami pozornymi WOT. Nie neguję potrzeby ich istnienia, ale nie mogą one zastępować żadnej profesjonalnej jednostki wojskowej.

Co zatem zrobić?

Oficer stwierdza, że “podstawowym warunkiem przerwania dewastacji zdolności bojowej naszej armii jest odsunięcie od decyzji niekompetentnych ignorantów PiS i krzewicieli wartości chrześcijańskich. Minister ON swoim zarządzeniem odstawił od dowodzenia Szefa Sztabu Generalnego i doprowadził do oddania suwerenności Polski, poprzez oddanie jakiejkolwiek kontroli nad stacjonującymi w Polsce sojuszniczymi wojskami. Skrajna niekompetencja PiS-decydentów spowodowała też, że w obecnej Strategii Obronnej Polski czytamy, o zgrozo, że jednym z głównych zagrożeń dla Polski jest ideologia gender!? Ilu decydentów szczebla państwowego musiało upaść z wysoka na głowę, aby zapisać coś podobnie głupiego w głównym dokumencie obronnym państwa? Ten przykład świadczy o ciemnocie i skrajnym otępieniu religijnym wojska

Rady płk. Mazguły

Adam Mazguła zakłada, że przed wojskiem mnóstwo pracy, ale da się to zrobić. Na początku potrzeba mądrych i twardych ludzi, którzy wyplewią niekompetencje z najwyższych szczebli Wojska Polskiego.

1. Odsunąć niekompetencję od wpływu na system obrony państwa.

2. Opracować nową strategię obronną Polski.

3. Narzucić system obowiązków obronnych na wszystkie resorty władzy cywilnej.

4. Dopasować strukturę sił zbrojnych do potrzeb strategicznych z uwzględnieniem potrzeb wynikających ze wspólnych zadań współdziałania z NATO.

5. Zorganizować w kraju system szkolenia obronnego w tym również szkolenie rezerw na potrzeby jednostek mobilizowanych i nowo formowanych.

6. Przywrócić elitarność oraz tajność działania wojskowych służb wywiadowczych i kontrwywiadowczych.

7. Przywrócić szkolenie bojowe w wojsku.

8. Zlikwidować ordynariat polowy.

9. Wrócić lub opracować od podstaw nową strategię pragmatyki kadrowej, w której kompetencja, a nie związki z polityką i kościołem decydują o awansach i wyznaczaniu na stanowiska służbowe.

10. Zorganizować przetargi na wyposażenie armii bez udziału polityków.

11. Opracować plan modernizacji i wymiany uzbrojenia w siłach zbrojnych.

12. Zapewnić wysokie możliwości działania i wyposażenia rezerw oraz ludności cywilnej w sytuacji kryzysowej i wojennej, zapewniając jednocześnie strategię odstraszania poprzez możliwości rażenia celów na duże odległości.

13. Podporządkować WOT pod dowództwo wojskowe.

14. Ograniczyć do oficjalnych wystąpień państwowych posług wojskowych dla polityków, szczególnie rządzącej partii i duchownych.

15. Przywrócić historię Wojska Polskiego ze wszystkich okresów walki i pokoju państwu, honor wszystkim bohaterom walk o Polskę.

16. Opracować system wykorzystania wysoko wyszkolonych fachowców wojskowych do wykorzystania poza wojskiem.

Pułkownik zastrzega, że “każdy z tych punktów wymaga szczegółowych opisów i tworzy temat do dyskusji. Uważa, że jest jeszcze wiele nowych wątków, które można by przedstawić jako problem. Zachęca wszystkich ludzi dobrej woli do dyskusji, o tym, co po PiS-dewastacji.

Komentujcie i udostępniajcie!

Czytaj także: Płk. Mazguła do Pawłowicz: Pani apetyt jest odwrotnie proporcjonalny do inteligencji…

źródło: OFICJALNY FUNPAGE ADAMA MAZGUŁY (FACEBOOK)


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments