fbpx

Rekord zakażeń ! Po kolejnym rekordzie! Rząd kazał zapomnieć o epidemii, ale epidemia sama przypomniała o sobie.


2 Udostępnienia

Prawie 100 tys osób na kwarantannie ! Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia o sytuacji związanej z epidemią koronawirusa w Polsce. Jak czytamy w komunikacie, od ostatniego raportu stwierdzono 680 nowych przypadków. Zmarło też 6 osób.

680 nowych przypadków koronawirusa stwierdzono w Polsce od raportu z poniedziałku. To kolejny rekord jeżeli chodzi o dzienną liczbę stwierdzonych zakażeń.

Nowe przypadki zakażeń to osoby z województw: śląskiego (222), wielkopolskiego (94), małopolskiego (88), mazowieckiego (49), dolnośląskiego (47), podkarpackiego (41), łódzkiego (39), świętokrzyskiego (26), pomorskiego (17), podlaskiego (15), zachodniopomorskiego (15), lubelskiego (8), opolskiego (7), lubuskiego (5), warmińsko-mazurskiego (4) i kujawsko-pomorskiego (3).

“Z przykrością informujemy o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-M Kraków, 90-K Racibórz, 78-M Gliwice, 60-M Łańcut, 87-K Przemyśl, 91-M Poznań” – czytamy w komunikacie Ministersywa Zdrowia. Jak dodaje resort, większość osób miała choroby współistniejące.

Szumowski zapowiada obostrzenia

Minister Szumowski zapowiada szybkie wprowadzenie przepisu na podstawie, którego sprzedawca odmówi obsługi klientowi bez maseczki. Zdradził też nad czym rząd zamierza pracować i na razie nie myśli o swojej dymisji.

Chcemy wyposażyć w dodatkowe uprawnienia sklepy, by miały prawo nie obsługiwać osób bez maseczek. Będzie to wprowadzone jako norma prawna jeszcze w tym miesiącu – powiedział w rozmowie z “Dziennikiem Gazetą Prawną” minister zdrowia, Łukasz Szumowski. – więcej o nowych przepisach na gazetaplus.pl

Prof. Gut: rekordy przed nami

Możliwe natomiast, że będziemy mieli nawet 800 przypadków zakażeń dziennie i to będzie rekord tego tygodnia.

Tak, mamy nowy rekord – mówi nam prof. Włodzimierz Gut. – Nawet gdyby teraz w tej chwili wszyscy się nawrócili i zostali świętymi, czyli zastosowali wszystkie reguły, to i tak wynik tego będzie dopiero widoczny na zakażeniach pojawiających się w przyszłym tygodniu. Na razie przez ten tydzień mamy jeszcze pokłosie rozluźnienia społeczeństwa – wyjaśnia wirusolog.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
3
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments