fbpx

Rydzyk, Ziobro oraz Błaszczak łamią obostrzenia. Zawiadomienie do prokuratury na prokuratora generalnego. Urodziny Radia Maryja.


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Rydzyk, Ziobro, Błaszczak oraz inni posłowie PiS jawnie łamią obostrzenia? Urodziny Radia Maryja wzbudziły spore kontrowersje z powodu duchownych, którzy nie mieli na sobie maseczek. Dodatkowo liczba parafian, podobno znacząco przekroczyła dopuszczalną liczbę osób. Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus zapowiedziała już złożenie zawiadomienia do prokuratury. Założyciel Radia Maryja czyli Tadeusz Rydzyk wściekły. 

Rydzyk, a oprócz niego posłowie PiS łamiący obostrzenia na urodzinach Radia Maryja.

W sobotę odbyła się uroczysta msza w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu z okazji 29. urodzin Radia Maryja. Wzięli w niej udział czołowi politycy partii rządzącej. Na przykład szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i kierujący resortem obrony Mariusz Błaszczak, wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba, wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. Ponadto obecnymi byli wiceprezes PiS Antoni Macierewicz i europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

Dodatkowo mszę świętą koncelebrowało w Toruniu kilkunastu biskupów. Obecni byli między innymi arcybiskup Andrzej Dzięga, arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, biskup Wiesław Mering, a także biskup Wiesław Śmigiel.

Jakie obostrzenia obowiązują w kościele.

Wśród restrykcji pojawił się limit wiernych w kościołach. Liczba osób, które będą mogły brać udział w uroczystościach religijnych, będzie uzależniona od powierzchni kościoła. Na jedną osobę musi przypadać co najmniej 15 metrów kwadratowych.

Jednak od 24 października cała Polska stała się strefą czerwoną, w wydarzeniach religijnych, które odbywały się w kościele, limit wynosił jedną osobę na siedem metrów kwadratowych. Uczestnicy mają obowiązek zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult.

Złamanie obostrzeń na urodzinach Radia Maryja.

Po pierwsze na mszy można było zauważyć sporą grupę uczestników. Przypomnijmy, że w Polsce obowiązuje limit osób. Maksymalnie jedna osoba na 15 metrów kwadratowych, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 metra.

Po drugie uczestnicy mszy, jak można było zaobserwować na zdjęciach, nie zawsze zachowywali minimalny odstęp. Według rządowego rozporządzenia w świątyniach obowiązuje nakaz zakrywania ust u nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult. Uroczystą mszę odprawiała liczna grupa duchownych, jednak żaden z nich nie zdecydował się na dobrowolne zakrycie ust i nosa.

Czy będą jakieś konsekwencje?

Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus oceniła, że 29. urodziny Radia Maryja najzwyczajniej w świecie łamały prawo związane z obostrzeniami spowodowanymi pandemią COVID-19 w Polsce. Napisała:

,,W naszym Toruniu ostatnio spisywano spacerujących po ulicach młodych ludzi. Policjo toruńska, gdzie jesteś teraz? Składam zawiadomienie do prokuratury na te towarzystwo, w związku ze złamaniem obostrzeń”
Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus

Natomiast posłanka Lewicy, Monika Flej napisała:

,,Standardy podwójne, potrójne? Impreza na całego u ojca Rydzyka z udziałem posłów PiS. Rozumiem, że Polska Policja czuwa nad tym i nie przeszkadza wystawiając mandaty?”
Monika Falej

PiS znowu kłamie! Kazimierz Smoliński przeinacza fakty. Polska- Holandia.

Biskup Wątroba: “Tradycyjnej kolędy nie będzie bo koronawirus, ale zapraszamy na rozmowy i kolędowanie do kościoła”


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments