fbpx

Ryszard Petru o edukacji zdalnej – “Dobry komputer można kupić za 300 złotych”


3 comments, 1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Ryszard Petru postanowił skomentować obecne problemy związane z nauczaniem zdalnym. Ryszard Petru podkreślał, że wiele polskich rodzin jest za biednych, aby kupić dziecku komputer do nauki zdalnej.

“Pieniądze nie powinny być zrzucane z helikoptera”

W wywiadzie dla Gazeta.pl Ryszard Petru najpierw mówił o fiasku Programu 500+ że pieniądze z tego programu powinny trafiać do rodzin, w których rodzice pracują za minimalną stawkę. Podkreślał, że pieniądze w rodzinach najuboższych nie są wydawane na dzieci.

Od początku uważałem, że jeżeli program ma iść takim torem, to powinien trafiać tylko do niezamożnych. W rodzinach zamożnych 500 plus jest tylko przydatne. Czyli zbędne. Z kolei w przypadku rodzin biednych pieniądze te często nie są przeznaczane na potrzeby dzieci. I to trzeba zaadresować 

Ryszard Petru dla Gazeta.pl

Dalej Petru mówił o tym, że “pieniądze nie powinny być zrzucane z helikoptera”.

Proszę zobaczyć, jaką obecnie mamy sytuację – w wielu polskich rodzinach rodziców nie stać na to, aby kupić dziecku komputer wymagany do uczestnictwa w zajęciach szkolnych online. Tymczasem dobry, używany komputer można kupić na Allegro nawet za 300 zł. Rodzina dostaje zatem odpowiednią kwotę, a komputera nie kupuje

Ryszard Petru dla Gazeta.pl

Ryszard Petru i jego komputer za 300 złotych

Po chwili dziennikarz przerwał wypowiedź byłego lidera .Nowoczesnej i spytał się go czy nie stroi sobie żartów, zaznaczając, że sprzęt za 300 złotych nie będzie dobry. Ryszard Petru jednak dalej trwał przy swoim.

Proszę zatem sprawdzić samemu. To przykład na to, że pieniądze z 500 plus nie są przeznaczane na te potrzeby dzieci, które powinny zostać zaspokojone w pierwszej kolejności.

Ryszard Petru dla Gazety.pl

Oczywiście jego słowa natychmiast spotkały się z falą drwin i żartów – najpierw skomentowała posłanka Lewicy – Anna Maria-Żukowska. “Jakieś tam są w tej cenie,ale czy dobre, to watpię. No i jeszcze trzeba kupić monitor,klawiaturę,myszkę,kamerkę, głośniki,oprogramowanie i opłacić internet. Obawiam się jednak,że na takim złomie Ryszard Petru może w exelu podliczać słupki,ale nie pociągnie toto lekcji na Teamsach”. Komentuje na Twitterze.

Akurat jako informatyk z doświadczenia, który spojrzał na specyfikacje owych komputerów muszę stwierdzić, że pani Żukowska również się pomyliła i pokazała naprawdę dobre zestawy, które bez problemu udźwignęłyby lekcje zdalne. Tylko że mówimy tu o samej stacji roboczej. A gdzie jeszcze system operacyjny? Internet do opłaty? Klawiatura, myszka, monitor, kamerka, głośniki i mikrofon?

Jeśli nawet mielibyśmy lecieć “po kosztach” to za całość trzebaby było widać około 1200 złotych + miesięczna opłata za internet. Nie wiem, czy rodziny żyjące za 4000 miesięcznie, lub nawet mniej stać na taki wydatek.

Wypowiedzi pana Petru pokazują jedynie jak bardzo oderwany od codziennego życia polaków i ich sytuacji materialnej obraz mają politycy w Polsce.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 comments, 1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
za drogimpaliwem wszystko,wszystko drożeje!
za drogimpaliwem wszystko,wszystko drożeje!
3 miesięcy temu

za 300 zł petru to se możesz kupić liczydła ! kolejny oderwany od rzeczywistości !! tak dla przypomnienia…benzyna kosztuje 5,42 zł za litr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

real
real
3 miesięcy temu

Tym razem ten typek od Madery ma trochę racji . Komputer (z klawiaturą i myszką + monitor 17″) – 330 zł , w7 – licencja 70 zł , modem gsm + sim – 80 zł , kamerka w 20-30zł się pewnie mieści . Filmy bez przycinek , skype dział . Można ? A gry to jedynie ogłupiają …..

real
real
Odpowiedź do  real
3 miesięcy temu

Druga opcja laptek poleasingowy . System W7 albo W8 , kamerka jest , bateria kaput . Cena 300 zł ….