fbpx

Rząd oszalał! Decyzja PiS w sprawie nowego budżetu UE.


1 comment, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Czas na oficjalną decyzję PiS w sprawie nowego budżetu UE kończy się. Rząd nadal miota się przy podjęciu decyzji. Nasiliła się antyunijna retoryka!

PiS w swoich oficjalnych oświadczeniach nadal wyraża się negatywnie, jeśli chodzi o budżet UE. Rząd podtrzymuje do tej pory zadeklarowane wcześniej weto. Unia Europejska nie zamierza czekać bezczynnie. Podjęła kroki w celu zapewnienia dostępu do Funduszu Odbudowy dla reszty państw członkowskich. Polska i Węgry prawdopodobnie obejdą się smakiem.

Mateusz Morawiecki wypowiedział się kolejny raz w antyunijnym tonie:

“Rozporządzanie zaproponowane przez obecną prezydencję łamie traktaty europejskie. Dlatego my, troszcząc się też o przyszłość całej Unii Europejskiej, wyraźnie powiedzieliśmy, że w takim kształcie w jakim zostało zaproponowane, nie może być przez nas przyjęte”.

Według premiera troską o przyszłość Unii Europejskiej jest zablokowanie budżetu UE na lata 2021-27 i pozbawienie pieniędzy krajów, które przez koronawirusa najbardziej ucierpiały?

Możliwe powody i konsekwencje blokowania budżetu UE przez PiS

Rząd PiS zdaje sobie sprawę, że został przyparty do ściany. Kończy się deforma sądownictwa, ludzie zdają sobie sprawę, że zostaną pozbawieni realnych pieniędzy. Działania rządu oraz częściej określane są mianem “zdrady polskiej racji stanu”. Jeżeli Morawiecki nie wycofa się z weta, Polsce PiS zostanie węgierski Fidesz. Nie jest jednak to do końca pewne, ponieważ Viktor Orbán znany jest z zaskakujących decyzji, Jeśli okaże się, że Węgry wycofają się z weta, to Polska zostanie sama. Na całej sytuacji zyska jedynie Federacja Rosyjska, która z uśmiechem przygląda się osłabianiu UE przez swoich pożytecznych idiotów. Na samym Funduszu Odbudowy stracimy zawrotne 64 mld euro! Jeżeli zostanie wprowadzone prowizorium budżetowe na rok 2021, to unijne programy, takie jak EU4 Health, Horizon Europe, Just Transition Fund, Border Managment Fund, Erasmus+, Creative Europe, Life+ przestaną być finansowane.

Holandia ma dość! Będą konsekwencje retoryki Ziobro
Pomimo spadku wyników, kolejne gigantyczne premie w rządzie Morawieckiego


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
4
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tedy
Tedy
1 rok temu

Kolejny raz słyszę lub czytam argumentację, powtarzaną jak mantrę, że UE łamie traktaty. Ziobro i Morawiecki głoszą te fanaberie niemal każdego dnia. Brakuje mi w tym pseudo patriotycznym i pseudo prawnym uzasadnianiu, przywołaniu chociaż jednego artykułu lub paragrafu w którym Unia łamie prawo. Jak ognia unika się prostego stwierdzenia, że niezależność władzy sądowniczej jest dla rządu jest podstawowym wrogiem i przez cztery lata robiono wszystko by tę niezależność sobie podporządkować.