Rząd PiS szykuje kolejny cios w plecy przedsiębiorców!


5
Subksrybuj nas na Google News

Rząd PiS bardzo często chwali się programami pomocy dla przedsiębiorców będących mających teraz naprawdę ciężką sytuację. Niemniej jednak ten sam rząd nieustannie szykuje dla nich ciągle nowe obciążenia w postaci podatków lub przepisów. Szykowany władze projekt może być dla polskich przedsiębiorców ciosem w plecy.

Od 1 kwietnia 2021 roku grożą wyższe mandaty?

Zmianę czeka przede wszystkim nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym. W czwartek, 21 stycznia 2021 roku, zaplanowano w Sejmie jej pierwsze czytanie. Ustawa o podwyżce mandatów skarbowych miałaby wejść w życie 1 kwietnia 2021 r. Nowelizacja dotyczy zmiany treści jednego zdania wprowadzającego poprawkę do kodeksu karnego skarbowego. Brzmi: Mandatem karnym można nałożyć karę grzywny w granicach nieprzekraczających pięciokrotnej wysokości minimalnego wynagrodzenia.

Mandaty nawet do 14 tysięcy złotych!

Aktualnie mandat karny można wystawiać kiedy grzywna nie przekracza 5600 zł. Jeżeli projekt rządu wejdzie w życie, suma ta będzie prawie trzykrotnie wyższa. Wynosić będzie mogła nawet do 14 tysięcy złotych. Rząd tłumaczy zmiany odciążaniem sądów w sprawach o wykroczenia skarbowe. To popularne wytłumaczenie wszystkich ostatnio prowadzanych w życie zmian.

Doradca podatkowy ostrzega przez szkodliwymi propozycjami rządu.

Propozycja ta odczytywana będzie łącznie z inną, lansowaną także przez Prawo i Sprawiedliwość. Dotyczy ona braku możliwości odmowy przyjęcia mandatu w sytuacji, gdy może być on nadawany bezprawnie. Doradca podatkowy Przemysław Hinc ostrzega przez zgubnymi skutkami tych zmian. Lansowane ustawy oznaczają wzrost represyjności państwa wobec swobodnego prowadzenia działalności gospodarczej. Uderzą one zwłaszcza w tych, którzy nie zgadzają się na bezprawne zamykanie legalnie działających przedsiębiorstw. Szczególnie, gdy odbywa się to bez wypłacenia pewnego odszkodowania z tego tytułu.

Czy poprawka przejdzie?

Miejmy nadzieję, że poprawka w parlamencie nie przejdzie. W przeciwnym wypadku zmiany wchodzące w życie, po 1 kwietnia 2021, okażą się zabójcze dla przedsiębiorców. Tego gospodarka może nie wytrzymać.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

5

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
4
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
3
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ