Sąd i Prokuratura nie udzielają informacji Adwokatowi gdzie Przebywa Zatrzymany


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Ani prokuratura ani sąd nie chcą udzielić informacji , gdzie został umieszczony .Próbowaliśmy oficjalnie ustalić, w którym areszcie przebywa i do tej pory nie udzielono nam takiej informacji – mówi prof. Piotr Girdwoyń, obrońca Margot. Innego zdania jest policja. Funkcjonariuszy o kłamstwo oskarża poseł Lewicy Maciej Gdula.

Jak tłumaczy, zażalenie złoży jak najszybciej, ale najpierw chce zobaczyć uzasadnienie decyzji sądu. – To są sprawy, w których sąd zasadniczo bardzo szybko proceduje, bo chodzi o wolność człowieka. Spodziewamy się, że sąd przekaże nam uzasadnienie niezwłocznie – mówi Girdwoyń.

Obrońca nadal nie wie jednak, w którym areszcie przebywa Margot.

W Warszawie i innych miastach w Polsce oraz w Europie w Sobotę odbyły się wiece poparcia dla aresztowanego .

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz przekazała dzisiaj, że “Michał Sz., aktywista LGBT, podejrzany jest o dokonanie 27 czerwca 2020 roku czynu chuligańskiego polegającego udziale w zbiegowisku, brutalnym zaatakowaniu działacza Fundacji Pro Life oraz niszczeniu mienia należącego do fundacji”.

Jak informowała wcześniej prokuratura, aktywiście zarzucono, że w trakcie czerwcowego zajścia przewrócił obecnego na miejscu Łukasza K. na chodnik, czym spowodował u niego obrażenia pleców i lewego nadgarstka, a także szarpał i popychał mężczyznę “w celu zmuszenia pokrzywdzonego do zaprzestania nagrywania przebiegu zdarzenia”.

“Niszczenie mienia” miało natomiast polegać na uszkodzeniu samochodu należącego do fundacji: wartość strat wyniosła – jak informowali śledczy – ponad 6 tysięcy złotych.

Sobotnia akcja Solidarnościowa z Aresztowanym.

Kraków , Wrocław , Bydgoszcz , Warszawa , oraz Berlin , Londyn , Sztokholm .

W sobotę w polskich miastach zorganizowano protesty przeciwko aresztowaniu aktywistki LGBT Margot w piątek w Warszawie, jak również zatrzymaniu osób, które protestowały tego dnia na Krakowskim Przedmieściu.

Nietypowa sytuacja miała miejsce podczas jednego z koncertów w ramach Męskie Granie 2020r. Artyści przerwali koncert i rozwiesili w gestii solidarności z wydarzeniem pod PKiN w Warszawie.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
2
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments