“Solidarni z Białorusią” ale nie z premierem. Takiego “aplauzu” Morawiecki się nie spodziewał


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Ponad 8 tysięcy osób uczestniczyło w koncercie “Solidarni z Białorusią” na PGE Narodowym.

Uczestnicy koncertu “Solidarni z Białorusią” mogli podziwiać występy zarówno polskich, jak i białoruskich artystów, którzy wykonali znane piosenki w nowych aranżacjach. Występom gwiazd towarzyszyła Orkiestra Tomasza Szymusia. Wśród publiczności na PGE Narodowym nie zabrakło historycznych flag Białorusi.
Koncert był symbolem wsparcia społeczeństwa białoruskiego, które przeciwstawia się reżimowi oraz walczy o wolną i demokratyczną Białoruś. Imprezie towarzyszy zbiórka pieniędzy, które zostaną przeznaczone na pomoc bezpośrednio Białorusinom, a także pomogą w realizacji celów statutowych organizacji białoruskich, w tym umożliwią rozwój portalu informacyjnego Białoruś 2020 LIVE oraz portalu eksperckiego bialorus2020studium.pl.

Wolna Białoruś

Zbiórkę organizują stowarzyszenie Inicjatywa Wolna Białoruś oraz fundacja Białoruski Dom, które są partnerami wydarzenia. Zbiórka jest dostępna pod adresem www.zrzutka.pl/hbzktz.
Organizacja koncertu na taką skalę nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie partnerów.W roli partnerów wydarzenia występują ponadto: Fundacja Białoruski Dom oraz Stowarzyszenie Inicjatywa Wolna Białoruś. Patron medialny to Interia. Transmisja: Biełsat, Polsat, Interia oraz IPLA. Organizatorem całego wydarzenia jest operator PGE Narodowego, PL.2012+ Sp. z o.o.

Kocham wolność

Repertuar koncertu “Solidarni z Białorusią” nie był przypadkowy i nawiązywał do czasów, kiedy to Polacy walczyli o swoją niezależność. Chłopcy z Placu Broni rozpoczęli koncert piosenką “Kocham wolność” po polsku i białorusku. Na scenie pojawili się także Grzegorz Markowski i Darek Kozakiewicz z zespołu Perfect, którzy wspólnie zaśpiewali “Chcemy być sobą”. W planie koncertu znaleźli się także: Krzysztof Cugowski, Luxtorpeda, Sebastian Riedel, Natalia Nykiel, Igor Herbut, Enej, Michał Szpak, Natalia Zastępa, Paweł Domagała, 0rganek i Golec uOrkiestra.

Wśród artystów występujących na PGE Narodowym byli również muzycy z Białorusi: kompozytor muzyki filmowej Zmicier Wajciuszkiewicz, Petlia Pristrastija, Nizkiz i Volski.

Po premierze wystąpił członek opozycyjnej Rady Koordynacyjnej Paweł Łatuszka, który zwrócił się do publiczności po białorusku i po polsku.

– Chciałem bardzo serdecznie podziękować rządowi polskiemu, społeczeństwu polskiemu za wsparcie, za solidarność z narodem białoruskim w tych trudnych dla nas czasach – powiedział Paweł Łatuszka. Jego zdaniem, “to jest naprawdę bardzo ważne, że Polacy pamiętają ze swojej historii, jak ważnym symbolem walki o niepodległość, o swobodę była solidarność”.

Tego Morawiecki się nie spodziewał; gwizdy i krzyki

Mateusz Morawiecki został wygwizdany w trakcie swojego krótkiego wystąpienia na stadionie PGE Narodowym. Premier zabrał głos tuż po rozpoczęciu koncertu “Solidarni z Białorusią”.

W trakcie wystąpienia Morawieckiego słychać było gwizdy i krzyki dobiegające z widowni. Premier kontynuował jednak swoje wystąpienie.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments