fbpx

Szumowski jest niewinny. Nie ma sobie “nic do zarzucenia” w sprawie maseczek i respiratorów


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Minister tłumaczył się z zakupów maseczek, które jak się okazało miały sfałszowane certyfikaty, oraz zakupów respiratorów za trzykrotną ich wartość, za które zapłacono z góry i które w większości nie dojechały do tej pory.

Sam złożyłem zeznania. Przedstawiłem stan, jaki był w ministerstwie. Ta sprawa jest niezwykle ważna, ale oczywiście nie ma tu żadnych rzeczy do ukrycia. Cieszę się, że to się szybko toczy i będzie szybko wyjaśnione – mówił w “Jeden na jeden” w TVN24 minister zdrowia Łukasz Szumowski, odnosząc się do prokuratorskiego śledztwa w sprawie zakupu przez resort respiratorów i maseczek. Jak dodał, nie ma sobie w tej sprawie “nic do zarzucenia”.

Czytaj także : Dostawcy maseczek nie dostali pieniędzy od niemieckiego rządu. Polski rząd płacił z góry i nie ma ani pieniędzy ani prawidłowych maseczek.

Tłumaczenie, u nas było źle ale u innych też. Jednym słowem operacja się udała ale pacjent zmarł.

– Sytuacja była taka, że w każdym kraju działania zakupowe w tamtym okresie były niezwykłe. Jak wiemy, w Izraelu było to kupowane stricte przez spółki, które podlegały służbom specjalnym, wywiadowi – przekonywał minister zdrowia.

Nie ma się czego obawiać własnie PiS wprowadza przepisy które zwalniają urzędników od jakiejkolwiek odpowiedzialności za błędnie wydane miliony złotych. Prawo ma działać wstecz Nowe przepisy. PiS wykorzysta epidemię do zwolnienia urzędników z odpowiedzialności, nawet wstecz.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
2
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments