fbpx

Szydło ośmieszyła siebie i PiS! Złożyła raport, po czym wstrzymała się od głosu


1 comment, 3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Beata Szydło ośmieszyła siebie i PiS po tym jak wstrzymała się od głosowania nad własnym raportem na temat starzenia się unijnych społeczeństw – poinformował portal RMF24.PL Dokument byłej polskiej premier miał zostać przyjęty podczas sesji komisji ds. zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego.

Katarzyna Szymańska-Borinon, dziennikarka RMF dotarła do sedna problemu

Szydło miała twardy orzech do zgryzienia, ponieważ znaczną większością głosów przeszły poprawki zgłoszone przez grupę europejskich socjaldemokratów (S&D) mówiące o prawach kobiet, gender i prawach reprodukcyjnych kobiet. Grupa ta wychodzi z założenia, że wyzwania demograficzne nie mogą podważać praw kobiet do decydowania o sobie.

Raport  w obecnym kształcie wzywa do ochrony i wspierania praw seksualnych i reprodukcyjnych oraz do zapewnienia powszechnego dostępu do usług i towarów w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego, co bardzo nie jest na rękę formacji PiS.  Socjaliści zaproponowali te poprawki, bo nie zgadzają się z polityką polskich władz, które na różnych unijnych forach wykreślają słowo “gender” z dokumentów.

Aż 579 poprawek

Początkowo raport budził duże kontrowersje. Świadczyła o tym liczba złożonych poprawek – 579. Eurodeputowani z S&D są wściekli na zachowanie polskich władz, które z każdego unijnego dokumentu wykreślają słowo “gender”. 

Słoweński eurodeputowany Milan Brglez, który z ramienia Grupy S&D zajmował się tym raportem, powiedział RMF FM, że polskie władze “wiodą prym w atakach na równość płci, prawa kobiet i przeciwdziałanie dyskryminacji w Europie”

Wszystkich powinno niepokoić, że polskiemu rządowi udało się zablokować zapis dotyczący “równość płci” w deklaracji szczytu UE z Porto i że wzywa inne państwa członkowskie, w tym mój kraj – Słowenię, do wycofania się z konwencji stambulskiej – mówił.

Beata Szydło miała już poważne starcie w europarlamentarnej komisji ds. zatrudnienia i spraw socjalnych w 2019 roku. Była wówczas kandydatką EKR na szefową tej komisji. Przeszła nawet pozytywnie uzgodnienia między grupami politycznymi, jednak przepadła w głosowaniu w samej komisji.

źródło: rmf24.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
5
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
2
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
europ
europ
1 rok temu

to nic takiego bo przecież powiatówa o takim potencjale intelektualnym powinna prowadzać kury szczać a nie w parlamencie jej bliżej do obory niż naeuropejskie dwory