fbpx

Tadeusz Rydzyk wydaje oświadczenie: Przepraszam


10 comments, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Doczekaliśmy się odpowiedzi ojca Tadeusza Rydzyka w związku z jego skandalicznymi słowami wypowiedzianymi podczas nabożeństwa z okazji obchodów urodzin Radia Maryja. “Nie było moją intencją ranienie kogokolwiek, a zwłaszcza osób, które jako małoletnie doświadczyły przestępstw seksualnych ze strony duchownych. Tacy sprawcy, po rzetelnym dochodzeniu i udowodnieniu winni spotkać się ze stosowną karą” -napisał w specjalnym oświadczeniu redemptorysta.

Oświadczenie Tadeusza Rydzyka

“Każdy niegodny czyn jest grzechem, a dopuszczający się go jest grzesznikiem, który nawróciwszy się, powinien prosić Boga o miłosierdzie. Zarazem jednak grzech seksualnego molestowania małoletnich jest przestępstwem, które winno być traktowane zgodnie ze wskazaniami Kościoła i procedurami prawa cywilnego.

Kocham Kościół, dlatego nie miałem zamiaru w żaden sposób rozmywać trawiącego go dramatu grzechu i przestępstwa pedofilii. Mówiąc to mam na myśli przede wszystkim ofiary tych czynów, będące przecież także dziećmi Kościoła.

W żaden sposób nie miałem zamiaru krytykować ani tym bardziej podważać decyzji Ojca Świętego wobec toczącej się sprawy ks. bpa Edwarda Janiaka. W mojej wypowiedzi odnosiłem się do atmosfery medialnej, która ferując przedwczesne wyroki utrudnia właściwym organom rzeczowe zbadanie problemu, dogłębne wyjaśnienie jego przyczyn, aby ofiary mogły otrzymać niezbędne zadośćuczynienie, a Kościół – również zraniony takimi czynami – środki zaradcze na przyszłość.

Zdaję sobie sprawę, iż moje spontanicznie wypowiedziane słowa zostały inaczej zrozumiane i boleśnie dotknęły wiele osób. Przepraszam, iż tak się stało. Nie było to moim zamiarem.

Modlę się za osoby skrzywdzone i ich rodziny. Ta modlitwa jest i będzie obecna również na antenie Radia Maryja” – zakończył Rydzyk

Urodziny Radia Maryja

W sobotę w Toruniu odbyły się uroczystości z okazji urodzin Radia Maryja. Podczas mszy świętej kazanie wygłosił ojciec Tadeusz Rydzyk. Powiedział między innymi, że biskup Edward Janiak, oskarżany o tuszowanie pedofilii w Kościele katolickim, to “współczesny męczennik”. – To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? – pytał.

Rydzyk wspominał również o “filmidłach” w kontekście produkcji braci Sekielskich oraz ostatnio głośnego dokumentu TVN24 – Don Stanislao.

Komentujcie, reagujcie, udostępniajcie!

Czytaj także: Echa słów Rydzyka. “Pokusa to zjeść bezę rano. A to jest przestępstwo!”

źródło: radiomaryja.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

10 comments, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
3
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
2
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
9
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
5
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
30
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
motopompa
motopompa
1 rok temu

Nie pogrążaj się już.I tak wszyscy wiedzą,że twoje przeprosiny, darmozjadzie i oszuście,nie są prawdziwe.

Jastrzębski Antoni
Jastrzębski Antoni
Odpowiedź do  motopompa
1 rok temu

Prawdziwego to on nigdy nic nie powiedział. rydzyk ma wszelakie zło w swojej osobie, on ma to w genach: kłamstwo, oszustwo, nietolerancje, rasizm, nienawiść, chciwość. Co by o tym typie napisać (powiedzieć) źle to i tak za mało. on jest chodzącym złem w koloratce. Więcej takich rydzyków w polskim kk i będzie koniec mafii kościelnej. Szlag ją trafi.

worycha
worycha
1 rok temu

gdyby była tu chociaż odrobina żalu to może bym zrozumiał ale tu jest nacisk kk na wcześniejszą wypowiedź oraz tak olbrzymia ilość hipokryzji że nie wierzę w nawet kropkę po wypowiedzi

panciola
panciola
1 rok temu

Totalny szmaciarz,hipokryta i przede wszystkim kriowpijca,który bezlitosnie okrada starszych,biednych otumanionych ludzi..

jkuij
jkuij
1 rok temu

spierdalaj

Ktosia
Ktosia
1 rok temu

Nie skomentuję słów tego typa z Torunia bo on nawet na to nie zasługuje,to zwykły śmieć,nikt!!!!

Kosa
Kosa
1 rok temu

Słuchałam tego kazania,jestem zbulwersowana i,zniesmaczona,ale wśród komentarzy nikt nie poruszył tematu odniesienia się bardzo lekceważąco na temat strajkujących kobiet.,ago było też bardzo obrażające. Pozdrawiam

crash
crash
1 rok temu

Nie wierzę mu za nic!

pytanie
pytanie
1 rok temu

nie wiem,czy ktoś jeszcze wierzy rydzykowi !

Agata
Agata
1 rok temu

Nieprzyjete, bo nieszczere.