Ten kto pisał przemówienie dla Dudy nie ma pojęcia o ekonomii i nie tylko. Dobrze że sala była pusta.


1 comment, 130
Subksrybuj nas na Google News

To chyba było najdłuższe do tej pory wystąpienie Andrzeja Dudy. Aż 2,5 godziny. Dobrze że sala była pusta, bo nie wszyscy by wytrzymali. Z tych “naj” to byłoby tyle, bo reszta była nudna i monotonna. Eksperci nie zostawiają suchej nitki na słowach prezydenta.

Dlaczego dopiero teraz, takie zasiłki są wypłacane prawie w każdym krajów UE. Musieliśmy czekać na program Andrzeja Dudy?

Minister rodziny mówiła, że “to nie jest etap, by podnosić zasiłki”. Aż tu nagle po prawie trzech miesiącach od rozpoczęcia epidemii, na 9 dni przed wyborami, Andrzej Duda zaproponował podniesienie zasiłku dla bezrobotnych do 1300 zł i dodatek solidarnościowy, czyli 1200 zł dla każdego bezrobotnego, który stracił pracę przez koronawirusa. 

W żadnej tak zwanej tarczy nie pojawiło się słowo bezrobotny, czy prezydent nie czytał ustaw, które podpisywał? Dopiero dziś przypomniał sobie o tych osobach.

“Nikt z tych osób które jechały ze mną nie wiedziały że jadą na spotkanie z prezydentem”. Seniorzy oszukani i wmanipulowani w spotkanie z Dudą.

To tylko pogorszy sytuacje gospodarczą w Polsce – ekspert

Dotychczas walka z bezrobociem polegała na aktywizowaniu bezrobotnych. Zwiększając transfery społeczne, możemy sobie zafundować na wakacje sztuczny wzrost bezrobocia – tak pomysł Andrzeja Dudy ocenia Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego.

Jak twierdzi Komuda ekspert rynku pracy, jeżeli do urzędów pracy zgłoszą się wszyscy, którzy pracę stracą, to wskaźnik bezrobocia wyniesie nawet 20 proc. Większość analityków ekonomicznych jest na razie ostrożniejsza i szacuje bezrobocie w granicach 8-10 proc.

Z badania zespołu analitycznego mBanku, aż 18 proc. wśród pracujących dotychczas osób w przedziale wiekowym 18-24, deklaruje, że straciło pracę przez epidemię .

Andrzej Duda i Rząd nie ma pomysłu na walkę z bezrobociem. Co gorsza to prze politykę partii rządzącej inwestycje w Polsce spadły. Brak inwestycji = brak nowych miejsc pracy.

TVN24 zebrało dane z prawie wszystkich urzędów powiatowych na połowę kwietnia. Z tych danych wynika, że w ciągu pierwszych dwóch tygodni kwietnia przybyło prawie 30 tys. bezrobotnych.

Miażdżące rozliczenie obietnic wyborczych PIS. Ale wystarczyła tylko jedna i reszta się nie liczy.

Nałożono nowe obowiązki na samorządy, a nie zadbano o ich finansowanie. Nie pozostało nic innego jak wycofać się z inwestycji, nie rzadko dotowanych przez UE nawet sześćdziesięciu procentach.

Inwestycje zagraniczne bardzo spadły w ostatnim roku z powodu niejasnej sytuacji w sądach. Przedsiębiorcy zagraniczni nie chcą inwestować w kraju, w którym sądownictwo jest zależne od władzy wykonawczej.

Zdarta płyta pt 500 plus ma pozostać, choć kilka dni temu Andrzej Duda prosił osoby lepiej sytuowane aby nie pobierały tego daru PiS.

Andrzej Duda zapewnił, że jako prezydent RP nie pozwoli na to, by polskie państwo wycofało się z programu 500 plus. Dodał, że inne programy społeczne również zostaną utrzymane. 

To panie Prezydencie nie rozumiem, są te pieniądze czy ich nie ma ? Nie z pełna tydzień temu mówił pan coś innego. Ma pan rządzić pięć lat a zdanie będzie Pan zmieniał co 7 dni ?

Kasa pusta. Andrzej Duda apeluje “o niepobieranie 500+ przez osoby którym wystarcza”, a Rząd nie przewiduje oszczędności we własnych wydatkach.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 130

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
alpc
alpc
6 miesięcy temu

Kasy pełne wagony, tylko trzeba wydrukować obligacje i sprzedać naiwnym.