fbpx

Trzaskowski składa oświadczenie majątkowe swoje i żony. Wzywa do tego samego Szumowskiego i Morawieckiego.


8.3k
Subksrybuj nas na Google News

Trzaskowski wezwał premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego do ujawnienia majątków swoich rodzin

W PiS jest jakiś poważny problem z jawnością majątków działaczy dobrej zmiany. Premier Morawiecki do tej pory nie ujawnij majątku swojej żony. Kaczyński zapowiadał ustawę w ekspresowym tempie. Takie ekspresowe tempo to zwyczaj dwie godziny a tu już upłynęły lata. Samo się nasuwa że coś z tym majątkiem musi być nie tak.

Państwo Trzaskowscy nie mają nic do ukrycia

Dziś składam swoje oświadczenie majątkowe wraz z żoną, gdzie pokazuje cały swój majątek. Miejmy nadzieje, że presja społeczna na tych, którzy dziś używali różnego rodzaju wykrętów i kruczków prawych, żeby całego swojego majątku nie pokazać będzie w Polsce wzrastała po to, żeby budować zaufanie do władzy publicznej

Morawiecki i Szumowski powinni zrobić to samo, jeżeli nie mają nic do ukrycia, nie robią tego od kilku lat

Dodał, że “nie ma nic zdrożnego” w tym, że premier Mateusz Morawiecki czy minister zdrowia Łukasz Szumowski są ludźmi majętnymi. Jednak kandydat KO na prezydenta RP podkreślił, że przedstawiciele władzy nie są w pełni transparentni.

Od kilku dni posłowie KO przedstawiają kolejne dokumenty, które mają wskazywać na konflikt interesów podczas, gdy Szumowski był wiceministrem nauki. Sprawa dotyczy dotacji z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, z których korzystała firma brata obecnego ministra zdrowia.

Składaliśmy rok temu ustawę w Sejmie, pojawił się również projekt partii rządzącej, niestety projekt trafił do Trybunału Konstytucyjnego, pan prezydent nie wykorzystał okazji do tego, żeby ustawę o jawności w życiu publicznym podpisać  – mówił Trzaskowski. Jednocześnie prezydent Warszawy poinformował, że na ręce marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego złożył projekt ustawy o jawności i transparentności w życiu publicznym (inicjatywę ustawodawczą ma cały Senat).

Majątek Prezydenta Warszawy

Prezydent Warszawy wykazał 187 tys. zł oraz 10,5 tys. euro oszczędności. Dla porównania – w pierwszym oświadczeniu majątkowym składanym w listopadzie 2015 r., kiedy obejmował mandat poselski, Trzaskowski wykazał oszczędności na poziomie 314 tys. zł, 15 tys. euro oraz współwłasność 41 tys. zł na lokacie matki i 4056,89 zł na rachunku bankowym.

Posiada również 79-metrowe mieszkanie o wartości ok. 1 mln zł (prawo własności) oraz 103,5-metrowe mieszkanie o wartości ok. 930 tys. zł (obciążone hipoteką, współwłasność małżeńska).

Trzaskowski posiada volvo XC70 z 2011 roku oraz jedną czwartą udziału w spadku (w tym lustro weneckie i meble).

Pełne oświadczenie za 218 r.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

8.3k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
2
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
6
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments