fbpx

TVP cenzuruje tęczowy makijaż Roxie Węgiel


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Jedna z produkcji TVP „Dance Dance Dance” wzbudza niemałe kontrowersje. Ostatnio burzę wywołała…cenzura. Tęczowy makijaż 16-letniej Roksany „Roxie” Węgiel – odtwarzającej zresztą konkretny wizerunek, zdaniem produkcji, nie mógł ukazać się na antenie.

Zabawa, taniec i cenzura w TVP

Wszelkie produkcje TVP tego pokroju wzbudzają kontrowersje. O „Dance Dance Dance” było głośno przy okazji Joanny Jędrzejczyk, która roniła gorzkie łzy nad wolnością mediów, po czym sama została jurorką w programie TVP. Podobne kontrowersje wywołało przejście Agustina Egurroli do stacji. Wreszcie cenzura, znajoma już produkcji.Napisz na @Magda Glabas

Tęcza przeszkadza TVP

Jak donosi Pudelek – w najbliższym, sobotnim odcinku 16-letnia Roxie Węgiel miała odtworzyć piosenkę Sii „The Greatest”. W teledysku, tancerka ma tęczowe paski na policzkach – utwór jest zresztą dedykowany ofiarom zamachu na gejowski klub w Orlando. Naturalnie, Roksana miała wystąpić z podobnym makijażem. Produkcja uznała jednak, że jest to co najmniej niefortunne i już po nagraniach zaczęto zastanawiać się nad rozwiązaniem tego palącego problemu. Pudelek podaje treść jednego z maili, jakie otrzymały osoby pracujące przy produkcji show:

Jak wszyscy wiemy, Roksana w odcinku 7. tańczyła do piosenki “The Greatest”. Zostało to zrealizowane tak, aby jak najwierniej oddać teledysk… Niektóre osoby z TVP dopatrzyły się jednak na twarzy Roksany symboli, których tam nie było. Przechodząc do meritum, jakiekolwiek zdjęcia z planu, gdzie Roksana występuje z kolorowymi paskami na twarzy, albo muszą być wyczyszczone zupełnie, albo też zmienione na szarobure. Proszę o przekazanie tego również Roksanie, osobom od social mediów i fotografowi, który robi zdjęcia na planie oraz wszystkim osobom, które mają w zwyczaju publikować zdjęcia z planu na swoich prywatnych social mediach 

Redakcja Pudelka skontaktowała się także z Centrum Informacji TVP, skąd przesłano taką odpowiedź:

Program “Dance Dance Dance” jest audycją o charakterze wyłącznie rozrywkowym, pozbawioną symboli, które mogą kojarzyć się z jakąkolwiek ideologią. Przedstawiciele TVP oraz firmy Rochstar – producenta wykonawczego – uznali, że stylizacja Roksany mogłaby wywołać niepotrzebną dla nieletniej osoby burzę medialną.

Do czego jeszcze jest w stanie posunąć się TVP, skoro cenzuruje już nawet program rozrywkowy?  


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ