fbpx

TVP tuszuje zarobki Kurskiego i uchyla się od odpowiedzi! Szłapka: “No to idziemy do sądu”


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News
W marcu poseł Nowoczesnej Adam Szłapka skierował wniosek o ujawnienie m.in. zarobków Jacka Kurskiego za okres marzec-lipiec 2020. W odpowiedzi Telewizja Polska pisze, że obecny prezes TVP nie pełnił w tamtym okresie funkcji publicznej. Tak odpowiedź może sugerować próbę tuszowania zarobków pracowników stacji.

7 kwietnia Adam Szłapka, poseł Nowoczesnej opublikował na Twitterze skan dokumentu, który otrzymał w odpowiedzi na swój wniosek, który skierował w marcu do TVP o ujawnienie zarobków Jacka Kurskiego.

Z treści dokumentu wyczytać można, że Biuro Spraw Korporacyjnych Telewizji Polskiej odmawia udostępnienia informacji publicznej. W uzasadnieniu widnieje informacja, że: “…prawo do informacji publicznej podlega ograniczeniu ze względu na prywatność osoby fizycznej. Ograniczenie to nie dotyczy informacji o osobach pełniących funkcje publiczne…”

Szłapka sugeruje jednak, że Jacek Kurski celowo chce zatuszować swoje zarobki z tego okresu. Sugeruje także skierowanie sprawy na drogę sądową, o czym przeczytać można w treści jego Tweeta:

Nie tylko Kurski

Wniosek, który wystosował Adam Szłapka, nie dotyczył wyłącznie wynagrodzenia Jacka Kurskiego za okres marzec-lipiec 2020. Poseł Nowoczesnej domagał się także podania kwoty odprawy, którą ten otrzymał, odchodząc z zarządu TVP. Informacji na to pytanie Szłapka nie otrzymał.

Rzeczony wniosek zawierał także pytania o zarobki byłych i obecnych członków zarządu Telewizji Polskiej, czyli m.in. o Marzenę Paczuską, Piotra Pałkę, Macieja Łopińskiego, Mateusza Matyszkowicza oraz Macieja Staneckiego.

TVP odpowiada, ale tak jakby nie

W swojej odpowiedzi Telewizja Polska odniosła się wyłącznie do jednego z pytań o Jacka Kurskiego. Nadawca podaje, że Kurski nie wykonywał w zarządzie żadnej funkcji publicznej, co daje mu prawo do prywatności i wyklucza podanie informacji o jego zarobkach z tamtego okresu.

Portal wirtualnemedia.pl ustalił, że “nie przysługiwał mu żaden, nawet bardzo wąski, zakres kompetencji decyzyjnej czy reprezentacyjnej w ramach działalności TVP SA, co wyłącza go spod zakresu funkcji publicznej”. “Jacek Kurski nie zrezygnował ponadto z przysługującego mu prawa do prywatności”

Źródło: wirtualnemedia.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ