fbpx

UE: „Polska drwi z naszych wartości i zostaje za to nagrodzona. To niedopuszczalne”. Polska dostanie mniej środków z funduszu”.


Subksrybuj nas na Google News

Premier Danii należy tych tych, którzy twierdzą, że rządy prawa i prawa osób LGBT oznaczają, że należy przyjąć twardszą linię postępowania z Polską. 17 lipca mają spotkać się szefowie 27 państw UE, szykuje się ostra dyskusja.

Fundusz antykryzysowy przeciwko zwalczania COVID-19 może nie zostać podzielony według pierwotnych propozycji. Może też zostać całkowicie wykolejony przez niesprawiedliwy podział zdaniem niektórych liderów państw UE. Mianowicie chodzi o to, że Polska będzie pobierała największe dotacje z całej Unii Europejskiej, pomimo rządowych ataków na sądownictwo oraz społeczność LGBT.

Polska gospodarka była jedną z najmniej dotkniętych przez koronawirusa. Warszawa spotkała się z ostrą krytyką wobec swojego podejścia do praworządności, a będzie za Hiszpanią jako głównym beneficjentem funduszu ratunkowego.

Zaostrzyć warunki finansowania dla polski ze względu na praworządność i stosunek do osób LGBT

Jak donosi brytyjski dziennik The Guardian seria analiz krążących między państwami członkowskimi, rozwścieczyła wiele rządów, a przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel lobbował w ostatnich dniach, w obecności premierów Państw UE, w tym z duńskim przywódcą Mette Frederiksenem, aby ponownie przemyśleć dystrybucję pieniędzy UE i zaostrzyć warunki finansowania.

Trudno to zrozumieć i zaakceptować, biorąc pod uwagę, że sytuacja w Polsce nie zbliżyła się do scen ludzkich cierpień, których byliśmy świadkami we Włoszech i Hiszpanii” – powiedział jeden z wyższych dyplomatów UE.

„Polska drwi z naszych wartości i zostaje za to nagrodzona. To niedopuszczalne”.

Europa Południowa ponosi ciężar kryzysu COVID-19, kryzysu migracyjnego i kryzysu klimatycznego, ale jakoś kończy się pustką ” – dodał dyplomata.

Wstępne plany Komisji Europejskiej dotyczące mechanizmu wstrzymywania funduszy od rządów UE, które zagrażają prawom jej obywateli, będą teraz wymagały wsparcia kwalifikowanej większości państw członkowskich na wcześniejszych etapach negocjacji.

Podział środków z dotacji na zwalczanie COVID-19 w tym Polska

27 szefów państw i rządów UE spotka się w Brukseli 17 lipca po raz pierwszy od lutego, próbując osiągnąć porozumienie w sprawie sposobu, jaki finansować odbudowę Europy po jej zapaści.

Komisja Europejska dąży do uzyskania pożyczki w wysokości 750 mld EUR (680 mld GBP) z międzynarodowych rynków kapitałowych, z czego 560 mld EUR pokryją finansowanie reform gospodarczych w państwach członkowskich poprzez połączenie dotacji i pożyczek.

Rząd Polski ma otrzymać 16 miliardów euro czyli 72 miliardy złotych netto

Zgodnie z najnowszymi obliczeniami polski rząd otrzyma około 37 miliardów euro z dotacji na zwalczanie Covid-19 i wniesie spodziewany wkład w wysokości 21 miliardów euro, otrzymując finalnie 16 miliardów euro netto.

Włochy mają otrzymać 81,8 mld euro netto, ale wnieść wkład w wysokości 59 mld euro, pozostawiając zysk netto w wysokości zaledwie 22 mld euro pomimo 34 000 zgonów, oraz spadku PKB o 9,5%.

Niezadowolenie państw UE z powodu homofobicznej kampanii wyborczej Andrzeja Dudy

Jak informuje dziennik The Guardian, niepokoje związane z potrzebą zabezpieczeń zostały podsycone przez kampanię reelekcyjną prezydenta Polski Andrzeja Dudy, który spędził ostatnie tygodnie na atakowaniu społeczności LGBT w kraju, ostrzegając Polaków przed czujnością „zagranicznych” prób podważenia ich tradycyjnych wartości i tożsamości.

Dacian Ciolos, były premier Rumunii, który kieruje ugrupowaniem “Odnów Europę” w Parlamencie Europejskim, w którym mówili eurodeputowani Emmanuela Macrona, dodał swój głos do niezadowolenia z powodu oczekiwanej przez Polskę gratyfikacji.

Unia Europejska to nie bankomat

Powiedział: „Należy wzmocnić mechanizm praworządności w zakresie dystrybucji funduszy UE. UE nie jest bankomatem, solidarność musi być powiązana ze wsparciem dla wartości UE i poszanowaniem praw podstawowych. ”

Europejscy dyplomaci ostro o Polsce i Andrzeju Dudzie

W odpowiedzi na krytykę podziału funduszu naprawczego UE przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała, że ​​pieniądze należy przeznaczyć na odbudowanie gospodarki w najmniej zamożnych państwach członkowskich. Wskazując tym między innymi Polskę.

Komisja powiedziała również, że wprowadzi podatki UE w celu sfinansowania funduszu naprawczego, aby zapewnić, że kraje takie jak Włochy i Hiszpania nie będą musiały wnosić do niego wkładów tak wysokich, jak przewidują obecne prognozy.

Polska może mieć problem z opłatami za CO2

Istnieją jednak poważne wątpliwości, czy proponowane nowe podatki od emisji dwutlenku węgla i tworzyw sztucznych zostaną zrealizowane, biorąc pod uwagę opór wielu państw członkowskich, w tym Polski.

Kraj, który zdeptał praworządność, unika odpowiedzialności za klimat, nie wykazuje solidarności w migracji i drwi z twierdzenia, że ​​UE jest wspólnotą wartości, widząc, jak statek pieniędzy płynie” – powiedział jeden z wyższych dyplomatów UE.

Mówimy o kraju, którego prezydent chce reelekcji w związku z obietnicą wprowadzenia stref wolnych od LGBT. Niezbyt ładny obraz.”

źródło: The Guardian


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments