fbpx

Unik Dudy. Prezydent nie spotkał się z protestującymi lekarzami


1 comment, 3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

“Prezydent polskich spraw” było słynnym hasłem z poprzedniej kampanii wyborczej, które dało zwycięstwo Andrzejowi Dudzie. Przez długi czas jego obóz lansował też slogan “prezydentura blisko ludzi”. Oba chwytliwe zwroty spełniły swoją rolę, jednak w praktyce odbiegają znacznie od wcześniejszych zapowiedzi. Mimo agonalnej sytuacji służby zdrowia, głowa państwa nie znalazła czasu, żeby porozmawiać z demonstrantami.

Czterdziesta pierwsza, okrągła rocznica

Dziś mija 41 lat od podpisania porozumień katowickich, które były zalążkiem pod utworzenie “Solidarności”. Prezydent rokrocznie wysyłał jedynie list do uczestników, ale akurat dziś wyjechał z Warszawy do Dąbrowy Górniczej, uczestnicząc w obchodach na miejscu. Dla TVP Info transmisja uroczystości była ważniejsza niż pokazanie bardzo licznego protestu medyków. Więcej – od strajku istotniejszy był nawet narodowy dzień sportu.

Dość ponuro wyglądał też Pałac Prezydencki. Mimo, że protest miał pokojową formę, eskortowało go morze policjantów, a miejsce zamieszkania głowy państwa oddzielał kordon policji. Czy właśnie tak miała wyglądać prezydentura dialogu? W Warszawie pojawiły się dziś grube tysiące przedstawicieli służby zdrowia. Pochód rozciągał się od placu Krasińskich do Uniwersytetu Warszawskiego. Pod Pałacem Prezydenckim demonstranci zatrzymali się na minutę ciszy, oddając hołd lekarzom zamarłym na Covid-19.

Pałac Prezydencki otoczony szczelnym kordonem mundurowych.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
7
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
2
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
europ
europ
1 rok temu

lekarze powinni to zapamiętać i jak ktoś z rodziny dudów i kreuschnerów zachoruje to powini też nie mieć czasu na leczenie niech zdychają w spolkoju