fbpx

Warszawa pozbawiła arcybiskupa Głódzia tytułu honorowego obywatela Warszawy


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Były metropolita gdański nie może nazywać się już honorowym obywatelem Warszawy. Taką decyzję podjęły władze miasta.

Korekta uchwały sprzed szesnastu lat

Korekty ustawy z roku 2005, którą wprowadził rząd Prawa i Sprawiedliwości. Wtedy jeszcze urząd prezydenta Warszawy piastował Lech Kaczyński. Ta ustawa nadawała tytuł honorowego obywatela miasta Warszawy arcybiskupowi Sławojowi Głódziowi. Teraz w obecności radnych z ramienia Koalicji Obywatelskiej odbyło się głosowanie nad korektą ustawy. Uchwałę udało się cofnąć. Całą sprawę skomentował Jarosław Szostakowski, przewodniczący klubu KO.

Podejmując decyzję o nadaniu honorowego obywatelstwa miasta Sławojowi Leszkowi Głódziowi, Rada Warszawy nie miała pełnej informacji dotyczącej tego kandydata. Po tym, co się ostatnio wydarzyło, uważamy, że należy cofnąć uchwałę o nadaniu honorowego obywatelstwa

Komentarz do cofnięcia tytułu honorowego obywatela Warszawy Głódziowi, Jarosław Szostakowski (KO)

Posłowie PiS nie uczestniczyli w obradach bowiem uznali je za “niepoważne”.

Pokłosie skandali pedofilskich

Decyzja ta nie jest przypadkowa. Jest to bezpośredni wynik ostatnich wydarzeń związanych z wyrokami Stolicy Apostolskiej wobec Edwarda Janiaka i wspomnianego Sławoja Głódzia za “zaniedbania w kwestii molestowania seksualnego nieletnich przez niektórych duchownych”. A prościej rzecz ujmując – o aktywne tuszowanie pedofilii i przenoszenie księży z parafii do parafii.

Wyrok Watykanu jest następujący nakaz zamieszkania poza swoimi diecezjami i zakaz uczestniczenia w celebracjach religijnych na ich terenie.

Moim skromnym zdaniem to wygląda raczej jak jakaś parodia kary a Ci dwaj panowie powinni stanąć przed sądem z zarzutami tuszowania zbrodni pedofilskich i utrudniania śledztwa. Ale to zdanie autora.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments