fbpx

Wyciekły kolejne nazwiska zaszczepionych celebrytów! Studenci WUM wydali lekarzy na pożarcie mediom.


4 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Warszawski Uniwersytet Medyczny to największa polska uczelnia medyczna. Do tej pory kojarzyła się z renomą i prestiżem oraz
wysokim poziomem nauczania. Złotą passę przerwała afera szczepionkowa, która mocno nadszarpnęła dobre imię placówki.

“ZUM na WUM” to strona prowadzona przez studentów w celu wykrywania i nagłaśniania wszelkich uczelnianych nieprawidłowości. Do tej pory większość z nich dotyczyła wewnętrznych dysfunkcji w zakresie respektowania praw studenta. Aż do czasu kiedy…

W związku z wejściem do użytku długo wyczekiwanych szczepionek rozpętała się afera jakiej nikt się nie spodziewał

Wraz ze startem programu szczepień, wytyczono szczegółowy harmonogram przyjmowania biopreparatu przez poszczególne grupy społeczne. Rozpocząć mieli pracownicy podmiotów leczniczych. To właśnie oni walczą z pandemią na pierwszej linii frontu i są najbardziej narażeni na zakażenie. Jak zauważył Waldemar Kraska, szczepionka ostatecznie nie cieszyła się wśród medyków tak dużym zainteresowaniem jak z początku przypuszczano.

“W tej fazie, kiedy prowadzone są listy chętnych do szczepienia służby zdrowia w ponad 500 polskich szpitalach, niestety szczepionka nie cieszy się popularnością.” – przyznał wiceminister zdrowia.

NFZ wydało szczegółowe wytyczne na temat przechowywania fiolek. Zaleca się zużycie ich w krótkim czasie po dostarczeniu, dlatego podanie nadwyżki rodzinom pacjentów i medyków pozwoli na maksymalne wykorzystanie szczepionek.

Dziwnym zbiegiem okoliczności, rodzinami upoważnionych do przyjęcia szczepionki okazali się być sami celebryci i politycy

Studenci zapowiedzieli, że mają listę wszystkich zaszczepionych. Większość z nich to osoby publiczne. Niedzielski podkreślił, że nie ma społecznego przyzwolenia na faworyzowanie osób z pierwszych stron gazet. Konieczne jest działanie zgodnie z harmonogramem szczepień.

Aż 18 osób ze świata kultury i sztuki już jest zaszczepionych.

Do tej pory w związku z aferą padło kilka znanych nazwisk. Do skorzystania ze swojej dawki szczepionki przyznali się między innymi Leszek Miller i Krystyna Janda. O kolejnych osobach będących na liście poinformował reporter Polsat News Mateusz Maranowski. Według najnowszych doniesień do grona zaszczepionych dołączyli Wiktor Zborowski i Krzysztof Materka. Pierwszą dawkę szczepionki przyjął także Andrzej Seweryn i jego córka Maria.

4 kolejne nazwiska. Ale jak wiecie znamy ich więcej. Najciekawsze wciąż skrywamy – piszą studenci i dodają

Chcemy wyrazić kategoryczny brak akceptacji dla sytuacji w której szczepienia są wykorzystywane niezgodnie z naszymi ustalonymi regułami. Absolutnie nie akceptujemy takiej postawy, kiedy szczepienie jest wykorzystywane dla pewnych osób, które są wybierane nie według klucza ustalonego przez nas wspólnie, tyko według jakichś kryteriów uprzywilejowania, które narzucaj lokalni czy to dyrektorzy jednostek leczniczych czy inne osoby odpowiedzialne na miejscu w szpitalach za proces szczepienia – poinformował Minister Zdrowia na konferencji prasowej w KPRM.

Mamy nadzieje, że Pan Adam Niedzielski dopilnuje, aby konsekwencje ewentualnego nadużycia zostały wyciągnięte, a winni ukarani. Z niecierpliwością czekamy na wyjaśnienie sprawy.

Polak potrafi! Podatek Morawieckiego nie obejmie alkoholu… Przynajmniej niezupełnie


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
4
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ