Ziobro odpowiada unijnej komisarz ds praw człowieka – niech się pani wstydzi


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro skomentował wezwanie unijnej komisarz do spraw równości, która żąda natychmiastowego zwolnienia Margot.

Michał Sz. (uznający siebie za Margot) został postanowieniem Sądu aresztowany m. in. za czyny uwiecznione na załączonym nagraniu. Zatrzymanie przez Policję związane jest tylko i wyłącznie z decyzją Sądu, bezprawnym i agresywnym zachowaniem ww. #Fakty – czytamy na oficjalnym profilu polskiej Policji

Komisarz ds. praw człowieka Rady Europy Dunja Mijatović wezwała do “natychmiastowego uwolnienia” Michała Sz., ps. “Margot”, przez polskie władze wobec, którego sąd zastosował w piątek dwumiesięczny areszt.

“Wzywam do natychmiastowego uwolnienia Margot ze “Stop Bzdurom” aresztowanej wczoraj za blokowanie furgonetki nawołującej do hejtu wobec osób LGBT i wieszanie tęczowych flag na pomnikach w Warszawie. 2 miesiące aresztu to bardzo zły znak dla Wolności Słowa i praw osób LGBT w Polsce” – napisała na Twitterze Dunja Mijatović komisarz Praw Człowieka Rady Europy.

Czytaj także Komisarz UE ds. praw człowieka: “Wzywam do natychmiastowego uwolnienia aktywistki LGBT Margot”

Ziobro odpowiada unijnej komisarz

“Gdyby Panią przemocą wyrzucił ktoś z samochodu, pobił a w samochodzie koła przebił nożem, uzna Pani, że aresztowanie sprawcy przez sąd to zamach na wolność? Niech się Pani wstydzi swojego apelu w obronie agresora i przeprosi bezbronnego człowieka, pobitego przez aktywistę LGBT!” – odpowiedział na Twitterze minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

Czytaj także “Iustitia” wzywa do ujawnienia motywów decyzji sądu o aresztowaniu “Margot”


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
7
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments