fbpx

Złoty łańcuch za kilka milionów dla Dudy wykonany z inicjatywy anonimowej petycji.


4 comments, 13
Subksrybuj nas na Google News

Według eksperta od insygniów królewskich taki łańcuch może kosztować kilka milionów złotych. O koszt jego wykonania pytają senatorowie.

Złoty łańcuch składa się z ogniw w kształcie orła oraz z wizerunkiem Maryi. Łańcuch Orderu Orła Białego zachował do dziś (bez brylantowego krzyża, który zaginął w XIX wieku). Z inicjatywą nadania łańcucha wyszedł autor anonimowej petycji. Napisano tam, że “przywrócenie Łańcucha Orderu Orła Białego ma znaczenie symboliczne i prestiżowe dla urzędu prezydenta”. Łańcuch oficjalnie miałby się nazywać Klejnotem Rzeczypospolitej.

Kwiatkowski – to nie jest czas aby przyznawać sobie złote łańcuchy.

Przeciwny tej inicjatywie jest senator Krzysztof Kwiatkowski – Osobiście jestem tej inicjatywie przeciwny, zwłaszcza gdy społeczeństwo zmaga się z kryzysem, jednak nie mogę udawać, że projektu nie ma – mówi Krzysztof Kwiatkowski,

Ponieważ kancelaria prezydenta nie chce ujawnić kosztów wykonania łańcucha, senator Kwiatkowski zapowiada zwrócenie się do rzeczoznawcy o dokonanie takiej wyceny., który ma określić koszty przyznania prezydentowi złotego Łańcucha Orderu Orła Białego.

Łańcuch dla prezydenta za kilka milionów złotych

Według Andrzeja Orzechowskiego, eksperta od insygniów królewskich, powiedział “Rzeczpospolitej”cytując , że łańcuch może kosztować nawet kilka milionów złotych. – Do jego wykonania potrzeba by ośmiu dwukaratowych brylantów po 160 tys. zł za sztukę oraz cztery 3,5-karatowe po minimum 300 tys. zł za sztukę. Trudno obliczyć, ile diamentów potrzeba do wyłożenia orła, co najmniej 10 karatów – stwierdził. 

Czekamy na dalszy rozwój wypadków. Czy po złotym łańcuchu dla prezydenta zostanie wykonana złota korona?

Przypomnijmy – awantura o łańcuch dla Prezydent Dulkiewicz i nieporównywalna kwota

Prezydent Gdańska Aleksandra Dukiewicz zleciła wykonanie nowego łańcucha gdyż łańcuch który używał Prezydent Adamowicz był dla niej za ciężki. Za mowy łańcuch ze srebra i bursztynów Gdańsk zapłacił 24 i pół tysiąca złotych. Prezydent używa go okazji ważnych miejskich uroczystości oraz podczas udzielania ślubów, uroczystości miejskich i obchodów jubileuszy pożycia małżeńskiego.

Artystka, która wykonała łańcuch dla Aleksandry Dulkiewicz, zrobiła także jego replikę i przekazała ją nieodpłatnie do Muzeum Bursztynu.

Koralewski radny Pis skrytykował decyzję gdańskiego ratusza twierdząc że to zbyt duży wydatek. Czy teraz jakiś radny Pis skomentuje wydatek kilku milionów złotych wydanych na łańcuch dla prezydenta Dudy?


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

4 comments, 13

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
9
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
18
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jerzy
jerzy
1 rok temu

Na poczet złotego łańcucha, zayumali już złoto londyńskie

europ
europ
1 rok temu

a co z ustawą o ochronie zwierząt bo tam ma być zapis że wiązanie psa na łańcuchu będzie karane

Mucha
Mucha
1 rok temu

Tak jakoś przypominały mi si3 nie wiedzieć czego samochody od bezdomnego.

Alicja
Alicja
1 rok temu

Jaki scieszony jak wikła na wiosna a ten rozdeptany uśmiech wiele mówi o glupocie