fbpx

Znani politycy PiS z zarzutami


5
Subksrybuj nas na Google News

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował, że Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa zarządził dostarczenie aktów oskarżenia 12 prominentnym politykom partii rządzącej. Dwunastu osobom postawiono zarzuty z art. 256 kodeksu karnego – Krystynie Pawłowicz, Beacie K, Joannie Lichockiej, Patrykowi Jakiemu, Beacie Mazurek, Piotrowi Glińskiemu, Pawłowi Szafernakerowi i Mariuszowi Błaszczakowi.

“Wszyscy oskarżeni są o to, że w październiku 2018 roku, w bliżej nieokreślonym miejscu, w celu rozpowszechnia produkowały lub rozpowszechniały nagranie spotu wyborczego partii Prawo i Sprawiedliwość pt. “Bezpieczny samorząd”, zawierający treść nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych i wyznaniowych.

Oskarżycielem będzie Rafał Gaweł fundator Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który razem z Rzecznikiem Praw Obywatelskich złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa po wyemitowaniu przez PiS ksenofobicznego spotu wyborczego. Następnie Rafał Gaweł wspierany przez nasz Ośrodek oraz adwokat Magdalenę Spisak skutecznie wielokrotnie odwoływał się od decyzji o umorzeniu śledztwa prowadzonego przez prokuraturę w tej sprawie. Po wyczerpaniu drogi odwoławczej i po uzyskaniu sądowego potwierdzenia prawa do występowania w tej sprawie w charakterze pokrzywdzonego – przed miesiącem Rafał Gaweł uzyskał prawo do wniesienia subsydiarnego aktu oskarżenia z którego skorzystał. Za popełnienie czynów o które zostali przez nas oskarżeni, sprawcom grozi do 3 lat pozbawienia wolności” – poinformował na Facebooku OMZRiK.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

5

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
2
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
4
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments