Barbara Nowacka vs Jarosław Kaczyński. KO składa doniesienie!


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Chodzi o zeszłotygodniowe protesty Strajku Kobiet w Warszawie. Nieumundurowani policjanci, a właściwie antyterroryści okładali strajkujących pałkami teleskopowymi i bez ustanku strzelali gazem pieprzowym. Według Nowackiej winowajcą za ten bezpardonowy atak służb bezpieczeństwa jest Jarosław Kaczyński, który jako szef komitetu ds. bezpieczeństwa dysponuje narzędziami do pacyfikacji zbiorowisk.

“Uważam, że Jarosław Kaczyński podżega do przekroczenia uprawnień policję, uważam, że podpalił Polskę i między innymi dlatego złożymy doniesienie do prokuratury. […] Niech pan Kaczyński wie, że poniesie odpowiedzialność” – powiedziała na antenie TVN Barbara Nowacka, posłanka KO.

Już w sobotę politycy Koalicji Obywatelskiej złożyli wniosek o odwołanie szefa Komendy Stołecznej Policji. Jest nim nadinspektor Paweł Dobrodziej. W obronie nadinspektora stanął generał Jarosław Szymczyk, komendant główny policji. Według niego Dobrodziej właściwie wywiązuje się z obowiązków. Barbara Nowacka nie zamierza słuchać wymijających odpowiedzi przedstawicieli służb mundurowych.

“Zawsze trzeba pozostać człowiekiem. Facet, który robił, to, co robił, tłukł pałką teleskopową dzieciaki, młode osoby, facet, który psika w oczy gazem posłance, która pokazuje immunitet, też przekracza swoje uprawnienia”.

Barbara Nowacka wraz z Koalicją Obywatelską złożyła doniesienie do prokuratury na działania Jarosława Kaczyńskiego. Prawdopodobnie sprawa zostanie umorzona przez prokuratora generalnego – jest nim Zbigniew Ziobro.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
3
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments