fbpx

Beata Kempa błysnęła “Przeżyliśmy komisarzy sowieckich przeżyjemy i pana”. Kolejny raz obraża Timermansa. Będziemy to znosić 5 lat.


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] W [/boombox_dropcap]

czwartek w Parlamencie Europejskim odbyła się debata na temat praworządności, w której udział wziął wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. W trakcie tej debaty doszło do kłótni z udziałem europosłów Pis.

Jestem z PiS, -“nie proszę panią tu mieszkają normalni ludzie”. Działaczka PiS nie wpuszczona na klatkę schodową w bloku.

Na początku głos zabrał Timmermans, który składa sprawozdanie z prac w komisjach.

Nasz projekt polega na stałym poszanowaniu praworządności we wszystkich państwach członkowskich. Jest to podstawowy wymóg zapewnienia demokracji, podstawowych praw, ale też skutecznego stosowania prawa europejskiego 

Zaznaczył, że “wyzwania w zakresie praworządności dotykają rdzenia Unii Europejskiej i są zagrożeniem dla naszej tożsamości i dla wartości, na których nasz projekt się opiera”.

Podkreślał, że “Komisja Europejska chce spełniać swoją rolę strażnika traktatów”, a “Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w swoich orzeczeniach mówi, jak ważna jest niezależność wymiaru sprawiedliwości”. 

Ziobro totalnie się posypał. Nerwy wzięły górę. Mówił coś o westernach. Zapominał tekstu, mylił miejscowości.

Kiedy do głosu doszła Beata Kępa, uprzejmości się skończyły.

Panie Przewodniczący Timmermans! Pan głównie skupił się w swoim raporcie na ataku na Polskę, Węgry i inne kraje, które wychodzą z komunizmu. Pan broni wymiaru sprawiedliwości, który nie był reformowany od czasu odzyskania przez nas niepodległości w 1989 roku. Przeżyliśmy komisarzy sowieckich, zapewniam, że przeżyjemy również pana

Chcę zadać panu pytanie – ponowić pytanie pana Jakiego: co pan zrobił ws. ataku na żółte kamizelki? Dlaczego nie wszczął pan wtedy procedury praworządności wobec Francji?

W PiSie totalnie odlecieli. 1643 loty HEAD, kręcili filmy o sobie, zapraszali gości. Rekordzistą A. Duda- 642 loty. Skromność i pokora?

W rundzie pytańs głos zabrali równnież pozostali polscy eurodeputowani. Zadawano pytania i mówiono o aferze hejterskiej w minisrestwie sprawiedliwości.

Bartosz Arłukowicz (z Koalicji Europejskiej) mówił, że “jeżeli pojawiają się informacje o uwikłaniu członków rządu, Ministerstwa Sprawiedliwości w siatkę budowania hejtu i nienawiści wobec sędziów, którzy bronią praworządności, to naszą odpowiedzialnością jest, by ludzie mogli czuć się bezpiecznie”. – To są zadania, które przed nami wszystkimi stoją…. Nie ma wolności bez praworządności 

Pomimo Kolejnych ataków europosłów z PiS, Timmermans zachował spokój i na zakończenie oświadczył

Tusk rzekomo miał stracić miliardy na vat, Morawiecki lekką ręką oddał 217 mld amerykanom, rezygnując z podatku cyfrowego. To wygląda jak działanie na szkodę państwa.

“Nie ma żadnych wątpliwości, że Komisja Europejska będzie stała na straży traktatów”

Źródła Twitter ; https://audiovisual.ec.europa.eu/en/ ; 300polityka


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments