fbpx

Inflacja atakuje! Gigantyczny wzrost cen – dane GUS


Subksrybuj nas na Google News

Główny Urząd Statystyczny opublikował porównanie tegorocznych cen towarów i usług konsumpcyjnych z cenami ubiegłorocznymi. Zestawienie nie jest pocieszające. W sumie ceny wzrosły o 4,5% – inflacja wystrzeliła

Usługi finansowe, benzyna i wywóz śmieci – najdroższe

W porównaniu z zeszłym miesiącem (kwiecień) ceny wzrosły o 0,8% (w tym towarów – o 0,9% i usług o 0,3%). Natomiast w porównaniu z kwietniem 2020 roku  wzrosły o 4,3% (przy wzroście cen usług – o 6,8% i towarów – o 3,6%). – informuje GUS.

Największy skok zanotowały ceny usług finansowych (aż o 47,6%), potem ceny benzyny i wywozu śmieci (kolejno wzrost o 27,8% i 28,7%), ceny transportu (16,2%), ceny energii elektrycznej (9,5%), ceny usług lekarskich (7,3%), ceny usług (o 6,8%) i pieczywa (wzrost o 5,7%)

Małe spadki

Najmniejszy wzrost zanotowały ceny żywności (0,7%) i ceny za oleje i tłuszcze (0,4%). Natomiast spadki cen dotyczą jedynie owoców (spadek o 0,7%) i odzieży (spadek o 0,5%).

ZOBACZ RÓWNIEŻ:


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jak nie covid to inflacja
jak nie covid to inflacja
2 lat temu

drożyzna jak skur……..ruina gospodarstw domowych,szczególnie emerytów !!!!!!ale……lokomotywy staniały !dziękujemy ci już pisie.