fbpx

Marszałek Witek zaprasza na zaprzysiężenie prezydenta popełniając szkolny błąd ortograficzny w imieniu osoby zaproszonej.


4 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

“Ókłony Pani Marszałek Elrzbieta Witek! Widzę tu taki sam szacunek do polskiej ortografii jak do Polaków i Polski” – odpowiedziała euro-posłanka PO na zaproszenie.

Róża Thun skomentowała błąd w jej imieniu, który znalazł się na kopercie z zaproszeniem na zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Na liście od Kancelarii Sejmu napisano “Ruża”.

Kancelaria Sejmu przeprosiła już za tą kompromitującą pomyłkę. Szef Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka wyraził na Twitterze ubolewanie, że “doszło do tej niefortunnej literówki”. “Przygotowania do Zgromadzenia Narodowego idą pełną parą. To spore wyzwanie organizacyjne w niełatwym czasie pandemii” – argumentował.

6 sierpnia Kadencja Andrzeja Dudy dobiega końca i tego dnia zostanie on zaprzysiężony na kolejne piec lat. Róża Thun odmówiła wzięcia udziału w tej uroczystości. członków klubu Koalicji Obywatelskiej uważa, że uroczystość należałoby zbojkotować, bo byłoby to sankcjonowanie wyborów, które odbyły się z wyraźnym naruszeniem reguł. Większość jest jednak za udziałem w uroczystościach.

Czy będzie bojkot zaprzysiężenia?

Wiadomo już, że w uroczystości nie będzie uczestniczył były marszałek Sejmu Radosław Sikorski. Stwierdził, że nie będzie żyrował sytuacji, w której prezydent wygrał, wykorzystując fundusze i aparat państwa za pomocą kłamstwa i antysemityzmu.

Mało prawdopodobne, by pojawił się najdłużej urzędujący premier RP Donald Tusk, który rozpoczął urlop.

Nie przyjedzie także, choć dostał zaproszenie, były premier Włodzimierz Cimoszewicz, który czyniąc aluzję do ostatnich wystąpień Mateusza Morawieckiego, stwierdził, że prezydent na pewno nie będzie miał maseczki.

Również Bronisław Komorowski nie wybiera się na uroczystość.

Swoja nieobecność potwierdził również senator Wadim Tyszkiewicz Nie pozwala mu klauzula sumienia. Senator Wadim Tyszkiewicz nie weźmie udziału w zaprzysiężeniu prezydenta.

Roman Giertych uczestnictwo w zaprzysiężeniu to zdrada

W sprawie wyboru prezydenta wypowiedział się również mec Giertych. Dziwi się opozycji, która uznaje wynik wyborów, zatwierdzony przez nielegalnie wybrany Sąd.

Nie rozumiem jak można z jednej strony nie uznawać za obowiązującej ustawy, która wprowadziła dwie izby SN, a z drugiej strony uznawać ważność wyborów orzeczonych przez jedną z nich.

….Dla mnie jest to zupełnie niezrozumiałe. A wielu ludzi waszą obecność na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy uzna za zdradę….

.Uważam, że do momentu, aż prawidłowo wybrany SN (czyli trzy izby bez powołanych sędziów przez PiS) nie wypowie się co do ważności wyborów żaden przedstawiciel opozycji nie powinien się pojawić na zaprzysiężeniu. Tym bardziej, że Prezydent RP Andrzej Duda nie dochował poprzedniej przysięgi.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
5
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
4
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
2
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments