fbpx

Mikołaj Pawlak zdaniem internautów “Rzecznik Bicia Dziecka” – klaps to nie bicie, sam dostawał.


4 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Nie wolno bić dzieci, ale klaps trzeba odróżnić – mówi Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. Wspomina, że jego ojciec sięgał po kary fizyczne np. za to że oblał brata denaturatem i podpalił go. Rzecznik Praw Dziecka nie potępia klapsa. Ale dzięki temu, że kiedyś ojciec wymierzył mu takiego klapsa aż nie mógł usiedzieć, to więcej brata nie podpali.

Kandydaturę Pawlaka, którego zgłosiło PiS, poparło 230 posłów, 185 było przeciw, a pięciu wstrzymało się od głosu. Większość bezwzględna, konieczna do wyboru, wynosiła 211 głosów.

Posłanka Nowoczesnej Monika Rosa wskazała, że Pawlak jest “bardzo blisko związany z Kościołem”. “Mówi się o powiązaniach z arcybiskupem (Markiem – PAP) Jędraszewskim, który niegdyś był biskupem pomocniczym arcybiskupa (Juliusza – PAP) Paetza. Stąd moje pytanie: czy kandydat będzie walczył z pedofilią w Kościele?” – pytała Rosa.

Krytycznie Pawlaka ocenił także Michał Kamiński (PSL-UED). “Wydaje mi się, że nawiązywanie do wzorców radzieckich i proponowanie odpowiedzialności karnej dla 10-latków – które przypomina to, co zrobił Josif Wissarionowicz Stalin, który też 10-latków pozwalał skazywać na karę śmierci. Dodał, że Pawlak “nie jest w stanie odpowiedzieć na swój stosunek do słów biskupów niektórych, którzy mówią, że za pedofilię winę ponoszą dzieci, które kuszą dorosłych”.

Pawlak o swoje poglądy na temat kar, które stosują rodzice wobec dzieci, pytany był podczas wywiadu dla “Dziennika Gazety Prawnej”.

– Jeśli polaliśmy bratu nogę denaturatem, a potem ją podpaliliśmy… Ojciec w porę zareagował. Tak że przez dobrą chwilę nie mogłem siedzieć.

“Rzecznik Praw Dziecka w wywiadzie mówi, że klaps to nie bicie a w ciążę zachodzi 300 nieletnich rocznie. Ja nie wiem które z tych twierdzeń bardziej świadczy, że powinien coś tam jeszcze poczytać przed następnymi wizytami w mediach” – oceniła we wpisie na Twitterze Dominika Długosz z “Newsweeka”.

Zdaniem internautów instytucja pod kierownictwem Pana Mikołaja Pawlaka powinna nosić nazwę Rzecznik Bicia Dziecka


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments