fbpx

Młodzież odwraca się od PiS? Kontrowersyjne akcje na koncertach [VIDEO]


Subksrybuj nas na Google News

Obóz “dobrej zmiany” raczej nie cieszy się zbytnią sympatią na koncertach, gdzie widzami są młodzi ludzie. Niecały rok temu głośno było o występie Maty na Bemowie, gdy 40 tysięcy osób śpiewało z raperem obraźliwe wersy skierowane w kierunku Jacka Kurskiego. Tym razem w sieci znalazło się nagranie z sobotniego występu tego rapera we Wrocławiu. Podobne rzeczy działy się na eventach Słonia, Young Leosi i Cypisa. Czy to może realnie wpłynąć na przyszłoroczny wynik wyborczy w tej grupie wiekowej?

Druga młodość ***** ***

Hasło potocznie zwane również “ośmioma gwiazdami”, swoją największą popularność przeżywało w trakcie protestów Strajku Kobiet. To właśnie wtedy powstał przebój Cypisa pod melodię “Call on me”, grany na praktycznie każdej imprezie w tamtym czasie. Jednak wraz z zakończeniem licznych demonstracji zaczęła zanikać sława wulgarnego sloganu. Sytuacja zmieniła się diametralnie w ostatnim czasie. Podczas koncertów rapowych odnotowujemy wysyp manifestów politycznych wśród młodzieży. Ich celem jest rząd. Na poniższym nagraniu sprzed kilku miesięcy, widzimy, jak popularna Young Leosia nie pozostawia żadnych złudzeń, co myśli o obecnej władzy.

Podobne rzeczy działy się w weekend we Wrocławiu. Kilka tysięcy młodych fanów Maty skandowało: “j*bać PiS” w trakcie przerwy między utworami. To samo miało miejsce również podczas pamiętnego koncertu na warszawskim lotnisku. Wytworzyła się wtedy taka energia, że wzywano straż pożarną do bloku na ulicy Sołtana, bo trzęsły się tam ściany w bloku. Biorąc pod uwagę skalę popularności Leosi i Maty, nie można bagatelizować znaczenia tych akcji. Przejmując władzę w 2015 roku, PiS zdobył najwięcej głosów wśród młodych. Obecnie utrzymał zaledwie ułamek z 26% z tego okresu. Aktualnie swoją siłę zawdzięcza głównie emerytom i to oni są lokomotywą wyborczą obozu “dobrej zmiany”. Na poniższym nagraniu możecie zobaczyć, jak wyglądają teraz sympatie polityczne na koncertach rapowych:


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Young Leosia damska wersja Liroya ?
Young Leosia damska wersja Liroya ?
1 rok temu

Powiedzmy sobie jasno to jest show biznes Young Leosia aczkolwiek pierwsze słyszę zaczęła mi się kojarzyć z Liroyem, wulgaryzmy, tworzenie klimatu alkoholowo narkotycznej imprezy niecenzuralne wylawały się z jego piosenek. Rozumiem że jest potrzeba żeby młodzi się wyszaleli. I dobrze że mają możliwość. Niestety nie widzę żadnej wartości w takim wsparciu walki z PIS. To wręcz źle świadczy jeśli ktoś w tak prymitywny sposób daje poparcie. Young Leosia z tego co wynika z opinii moich dzieci zyskuje popularność na szokowaniu niewybrednym ostrym jezykiem. Dawniej to lubiłem jak mialem 20 lat. Dziś się dowiaduję z tego artykułu że wulgarna piosenkarka bije… Czytaj więcej »