fbpx

Tusk ma dostawać 30 tys. emerytury, Kaczyński szary poseł zarabia tyle samo. “Do polityki nie idzie się dla pieniędzy”


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] M [/boombox_dropcap]

edia sprzyjające władzy podnoszą raban ile to ma Tusk dostać odprawy i ile będzie dostawał emerytury. Kaczyński w tej chwili zarabia tyle samo nie ponosząc żadnej odpowiedzialności za swoje kolejne dzieła. Nie wspomina się również o wypłatach gigantycznych odpraw w spółkach skarbu państwa.

Tusk dostanie 1,4 mln odprawy po czterech latach na jednym z najważniejszych stanowisk na świecie. Za krótszy okres pracy na nieporównywalnym stanowisku w Polsce można dostać porównywalne pieniądze.

Po wyborach zmieniają się wpływy w ramach zjednoczonej koalicji. W kolejce czekają całe zastępy członków rodzin do objęcia stanowisk w spółkach skarbu państwa.

Małgorzata Tusk świetnie odnajduje się na salonach. Żony przywódców szybciej by się dogadały niż ich mężowie.

2018r. Jarosław Kaczyński: Ludzie ze spółek skarbu państwa nie będą kandydować z naszych list…. Do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Ci, którzy są w spółkach, są przez nas szanowani, ale nie będą kandydowali. Decyzje konkretne, dotyczące list, będą ostatecznie ogłoszone w nieodległym czasie – powiedział Kaczyński. 

Po roku 2015, po przejęciu władzy przez PiS, w jednej ze spółek pracę straciło 72 z 88 dyrektorów – raport NIK. W jednej ze spółek pracownik otrzymał 850 tys. zł z tytułu rozwiązania umowy. Na te kwotę składało się roczne wynagrodzenie w wysokości 600 tys. zł oraz 250 tys. zł za okres wypowiedzenia. Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, jeden z członków zarządu spółki przyznał, że przy przyznawaniu kwoty kierowano się „szacunkiem do pracownika”.

Jerzy Buzek i Donald Tusk, jako najchętniej obserwowani polscy politycy na twitterze

“Małość urzędników Tuska doprowadziła do tego, że zginął mój tata” NIE było zamachu ?

Kontrolerzy NIK stwierdzili także, że winę za nieprawidłowości i nadużycia w spółkach Skarbu Państwa ponoszą ministrowie, którzy nieodpowiednio sprawują nadzór właścicielski. Choć ministrowie tłumaczyli, że nie mają podstaw prawnych do uzyskiwania informacji o wypłacanych świadczeniach, to NIK stwierdził, że argumenty te nie mają uzasadnienia.

Emerytura Biskupa Głódzia – to 17 tys zł.

17 tys. zł miesięcznie – tyle może wynosić świadczenie Biskupa generała Leszka Sławoja Głódź . Tyle najbiedniejsi emeryci nie dostają nawet w rok! To nie wszystko. W przyszłym roku (2020) może on otrzymywać emeryturę kościelną. Skończy 75 lat, a jest to wiek, w którym biskupi przechodzą na emeryturę, chyba że papież zdecyduje inaczej.

Arb. Głódź nieodłączny kompan Kwaśniewskiego. …”idzie prosto do oficera i mówi: polewaj”…

Głódź lubi przebywać w swojej posiadłości na Podlasiu, bardziej przypominającej pałac, aniżeli dom, ale obecnie mieszka w rezydencji w Gdańsku.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments