fbpx

Tylko nie mów nikomu !Bracia Sekielscy w “The Bloomberg 50”! Polacy wśród najważniejszych ludzi 2019 roku


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] Po [/boombox_dropcap]

raz trzeci magazyn,, Bloomberg” wskazał 50 osób, które miały największy wpływ na wydarzenia 2019 roku. Jak opisuje agencja, pytała dziennikarzy i redaktorów rozsianych po świecie o ich typy i wskazania, a efektem tego swoistego sondażu jest lista 50 postaci, które “zdefiniowały rok 2019”.Lista jest podzielona na pięć kategorii: biznes, finanse, technologia i nauka, polityka oraz rozrywka.

“Osiągnięcia tych osób zasługują na uznanie i oklaski”

– tak spis zapowiada Bloomberg.

W prestiżowym rankingu “Bloomberga” ,wśród 50 ludzi świata finansów, mody, technologii czy handlu, którzy wywarli największy wpływ na to, co działo się w 2019 roku  , za film “Tylko nie mów nikomu” znaleźli się bracia Sekielscy.

Poza nimi w rankingu znaleźli się na przykład Greta Thunberg, żeńska drużyna narodowa soccera z USA, Rihanna i wielu innych.
Lista została opublikowana w internecie w środę około południa. Tomasz Sekielski pochwalił się wyróżnieniem na Twitterze.

#BreakingNews #sekielskibrothers na liście – The Bloomberg 50 !!! 

 Sam magazyn ,,Bloomberg” już w nagłówku artykułu o filmie braci Sekielskich pisze:

Dokumentaliści obnażający polski kościół katolicki

 Po tym, jak film Tomasza i Marka Sekielskich ujawnił skalę kryzysu pedofilii,  w Polsce zostały  podwojone kary więzienia dla przestępców seksualnych.

Nie będąc w stanie uzyskać finansowania z polskich mediów lub studiów filmowych, bracia Sekielski otrzymali dotychczas finansowanie społecznościowe – 1,42 miliona złotych ( 367 000 $ ) – w celu zbadania zarzutów nadużycia i współudziału kościoła w ukrywaniu pedofilii. Dokument, który wydali w tym roku, łączy wywiady z ofiarami i  zdjęcia ukrytą kamerą ,z udziałem księży dopuszczających się tych zbrodni. W jednej ze scen ksiądz prowadzi rekolekcje dla najmłodszych, mimo że został skazany za wykorzystywanie dzieci.

,,Tell No One” był oglądany na YouTube ponad 23 miliony razy (z napisami w języku angielskim) i był tak popularny, że można go było oglądać w telewizji Prime Time w Polsce.W ciągu kilku dni od premiery rząd ogłosił surowsze kary więzienia dla przestępcow-pedofili .

 Episkopat wydał przeprosiny, które zostały odczytane na głos podczas mszy w całym kraju, a niektóre posągi księży oskarżonych o molestowanie dzieci zostały zdjęte lub zakryte. Planowany jest dalszy film, ale nie ustalono daty premiery.

 Co mówią o następnym filmie ? Tomasz Sekielski na swoim profilu uchyla rąbka tajemnicy…

Nie zamierzamy niszczyć pomnikowej postaci Świętego Papieża-Polaka

Każdy kto tropi przestępstwa seksualne w polskim Kościele katolickim, prędzej czy później staje przed pytaniem o to, co zrobił w tej sprawie Watykan? A stąd już tylko krok do pytań o Jana Pawła II.

Jak walczył z pedofilią wśród duchownych? Co wiedział, a czego nie był świadomy?

 Czy jego najbliżsi współpracownicy, w tym kardynał Dziwisz ukrywali przed nim niewygodną prawdę? Podobnych trudnych pytań jest więcej, nadszedł czas by je wszystkie zadać i poznać jednoznaczne odpowiedzi.

O tym właśnie będzie nasz trzeci film dotyczący pedofilii wśród duchownych, który miałby się ukazać pod koniec 2020 roku.

Nie zamierzamy niszczyć pomnikowej postaci Świętego Papieża-Polaka ustawionej na cokole naszej narodowej dumy, ale chcemy dotrzeć do prawdy, o której znaczeniu w życiu człowieka tak często i dużo mówił Jan Paweł II. Tym trudniej uwierzyć w doniesienia, z których wynika, że on sam miał tuszować i ukrywać skandale seksualne do jakich dochodziło w Kościele katolickim w trakcie jego pontyfikatu.

Aby zweryfikować te informacje, znaczną część filmu nakręcić musimy poza granicami Polski, m.in. w Watykanie, Włoszech, Austrii, Irlandii, USA, Meksyku i na Dominikanie. Chcemy dotrzeć do świadków i archiwów, dzięki którym będziemy mogli odpowiedzieć na pytania dotyczące Jana Pawła II.

Dlatego po raz kolejny prosimy Was o wsparcie finansowe. Tylko tak może powstać w pełni niezależny i wolny od nacisków film dokumentalny.Opis projektu i zbiórka na patronite.pl/sekielski

Niedawno bracia Sekielscy zdobyli też za film “Tylko nie mów nikomu” nagrodę Radia Zet im. Andrzeja Wojciechowskiego.

A co o wyrożnieniu piszą Marek i Tomasz ?

Te oklaski, to wyróżnienie na nowojorskiej kolacji z okazji listy Bloomberg 50. są dla Was. Dla wszystkich, którzy wspierali film „Tylko nie mów nikomu”. Jeszcze raz bardzo Wam za to dziękuję. Razem zmieniamy nasz świat na lepszy.

 Panie  Tomaszu , Panie Marku –  internauci piszą 

Wielkie gratulacje i wielkie podziękowania ! Zrobiliście Panowie coś więcej niż film… Chciałabym, żeby było więcej takich dziennikarzy jak Panowie, odważnych, zdeterminowanych i bezkompromisowych.Zmieniacie Panowie historię tego kraju. Ogromny szacunek i podziękowanie.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments