fbpx

“Rosyjscy okupanci dokonywali egzekucji Ukraińców na obrzeżach Doniecka” – Specjalny Wysłannik USA


Subksrybuj nas na Google News

Stany Zjednoczone mają wiarygodne informacje, że rosyjscy najeźdźcy zadawali cierpienie Ukraińcom, którzy chcieli oddać się do niewoli w obwodzie donieckim.
Specjalna wysłanniczka Stanów Zjednoczonych ds. międzynarodowego wymiaru sprawiedliwości Beth Van Schaak powiedziała to na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ:

Według Van Schaak, Stany Zjednoczone mają obecnie “wiarygodne informacje, że rosyjska jednostka wojskowa działająca na obrzeżach Doniecka nękała Ukraińców, którzy próbowali się poddać”.

Fakt ten “stanowi pogwałcenie podstawowej zasady prawa wojennego: zakazu równego karania cywilów, którzy skapitulowali, zostali ranni (..)”.

“Świat jest świadkiem zbrodni, a wy zostaniecie pociągnięci do odpowiedzialności” – powiedział rosyjskim przywódcom wojskowym i politycznym amerykańska wysłannik ds. międzynarodowego wymiaru sprawiedliwości.

Kontekst:
Dokładna liczba ofiar rosyjskiej agresji nie jest obecnie znana. Do 27 kwietnia ONZ potwierdziła 2 787 ofiar cywilnych i 3 152 rannych cywilów, ale ONZ twierdzi, że rzeczywiste liczby są znacznie wyższe.

Po wyzwoleniu obwodu kijowskiego od rosyjskich najeźdźców, co Ministerstwo Obrony Ukrainy ogłosiło 2 kwietnia, na obszarach tego regionu zginęły setki cywilów (wcześniej poddawanych m.in torturom). Masową zbrodnię ludobójstwa Rosjanie popełnili w Buczy.

3 kwietnia organizacja praw człowieka Human Rights Watch potwierdziła i upubliczniła informacje o liczbie okrucieństw popełnionych przez armię rosyjską na tymczasowo okupowanych terytoriach Ukrainy, w tym m.in. o zabójstwach dzieci

12 kwietnia prezydent USA Joe Biden nazwał wojnę prowadzoną przez Rosję na Ukrainie ludobójstwem. 14 kwietnia ukraiński parlament przyjął projekt uchwały w sprawie ludobójstwa dokonanego przez Federację Rosyjską na Ukrainie.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Amerykańska hołota narkomani i gangsterzy
Amerykańska hołota narkomani i gangsterzy
2 lat temu

Sory ale to wszystko pic i fotomontaż a d..y amerykańskiej męskiej k..y Bidena. Ukraińcy Zełeńskiego oczyszczają tereny mordując bombardując niszcząc i paląc. Działania terrorystyczne zbrodnie na własnym narodzie które mają na celu oskarżyć uczciwych i porządnych ludzi jakimi są prezydent Putin, i jego podwładni. To są ofiary globalnego terroryzmu spowodowanego przez Polskę pod rządami PIS i USA pod rządami chorego umysłowo debila którego syn narkoman, alfons i gangster robi brudne interesy na Ukrainie, doprowadził do rozbioru, ruiny i bankructwa. Kilka pokoleń nie da rady spłacić tego co gangster Bidet Hunter zdefraudował, ukradł, wydał na handel narkotykami wprowadzał do obrotu nielegalne… Czytaj więcej »