fbpx

W co się ubrać na sesję biznesową?


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Kobiety i mężczyźni decydujący się na sesję biznesową w celu stworzenia profesjonalnego wizerunku często stają przed dylematem związanym z kwestią stroju. Fotograf zajmujący się tworzeniem zdjęć biznesowych przyznaje, że większość jego klientów decyduje się na pozowanie w stroju formalnym. Jednak na sesjach biznesowych nie obowiązują sztywne reguły dotyczące stroju. W co możemy się ubrać na zdjęcia?

Zdjęcie: Paweł Tkaczyk, Fotograf: Krzysztof Zaleski

Sesja biznesowa: strój a charakter naszej działalności

Wybierając strój na sesję biznesową powinniśmy zastanowić się nad charakterem naszej pracy zawodowej czy prowadzonej działalności gospodarczej. Nasz ubiór powinien być spójny z rodzajem wykonywanej pracy. Jeżeli jesteśmy prawnikami – nie mamy wielkiego wyboru. Powinniśmy pozować do zdjęć w eleganckim garniturze. Kobiety mogą pozwolić sobie także na komplet składający się z marynarki i ołówkowej spódnicy.

Jednak lekarze czy fryzjerzy częściej decydują się na pozowanie w uniformie roboczym, który najlepiej oddaje ich zawodowy wizerunek.

Osoby, które pracują jako animatorzy zabaw dla dzieci mogą zdecydować się na mniej formalny strój w jasnych, żywych kolorach (ubranie może, a nawet powinno wyrażać ich kreatywność). Powinny pamiętać jedynie o tym, że nie mogą być to kolory jaskrawe.

Jeżeli nie jesteśmy zdecydowani na konkretny strój, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zabrać do fotografa kilka zestawów ubrać. Podczas sesji biznesowej możemy się przebrać. Dzięki temu nasze zdjęcia będą bardziej różnorodne.

Jak przygotować strój na sesję biznesową?

Osoby, które zamierzają uczestniczyć w sesji biznesowej po raz pierwszy muszą zdawać sobie sprawę, że aparat fotograficzny ma zdolność do wychwytywania nawet najdrobniejszych zagnieceń, których być może nie zauważylibyśmy gołym okiem. Z tego względu wszystkie elementy naszej garderoby muszą być bardzo dokładnie wyprasowane. Jeżeli zdecydowaliśmy się na kilka zestawów ubrań, stroje warto jest przewozić samochodem na wieszakach. Unikajmy ich składania i wkładania do torby.

Jeżeli nosimy okulary – jak najbardziej możemy je założyć. Dopilnujmy jednak, żeby były czyste i dopasowane do całej stylizacji (unikajmy okularów z dużym logo firm, gdyż wyglądają one nieelegancko i nieprofesjonalnie).

Sesja biznesowa – czego powinniśmy unikać?

Choć jeśli chodzi o wybór stroju na sesję biznesową, mamy dużą dowolność, nie oznacza to, że możemy założyć wszystko. Fotograf biznesowy odradza zakładania ubrań w bardzo jaskrawych kolorach. Są one niewskazane, gdyż z jednej strony odwracają uwagę odbiorcy od naszej osoby, z drugiej natomiast sprawiają poważne problemy podczas obróbki graficznej.

Zrezygnujmy także z ubrań w drobne wzory czy kwiaty. Być może na żywo wyglądają one bardzo ładnie, jednak na zdjęciach często są rozmyte, niewyraźne.

Całkowicie zabronione są ubrania prześwitujące (niedopuszczalne jest, żeby spod bluzki czy sukienki prześwitywała bielizna), ubrania koronkowe, stroje z dużymi dekoltami (możemy zachować je do zdjęć na portale randkowe).

Choć pozowanie w okularach jest dozwolone, zaleca się zdjęcie soczewek kontaktowych. Choć dla niektórych będzie to kłopotliwe – należy zdawać sobie sprawę, że oczy w soczewkach wyglądają na zdjęciach na zniekształcone.

Fotograf zajmujący się sesjami biznesowymi odradza zakładanie dużej ilości biżuterii. W przypadku kobiet nieelegancko wyglądają także bardzo długie paznokcie w intensywnych kolorach.

Unikajmy również noszenia dużej ilości ozdób na włosach, a także innych dodatków, które odwracają uwagę odbiorcy zdjęcia od naszej osoby.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments