fbpx

PiS znalazł sposób na poprawienie wyników finansowych w państwowych spółach


Subksrybuj nas na Google News

Kondycja państwowych spółek nie jest najlepsza po ośmiu latach rządów prawicy. Jest jednak sposób aby odrobinę poprawić te wyniki.

Marta Wcisło opublikowała na portalu społecznościowym zdjęcia pół nagich modelek. Jako studio fotograficzne posłużyła niesławna z zaręczyn bliskiego współpracownika Kaczyńskiego, Michała Moskala kopalnia Bogdanka. Wtedy rzecznik rządu Piotr Mueller komentował że nic się przecież nie stało – W kopalni się zaręczać? – podpowiadał pytaniem na pytania dziennikarzy. Wydarzeń z końca października bieżącego roku nie komentuje. Czy to oznacza, że granice śmieszności zostały przekroczone, czy jest zajęty pakowaniem walizek po przegranych wyborach. Tego nie wiemy bo milczy w tej sprawie.

Straty w spółach Skarbu Państwa nie przeszkadzają wypłatach wysokich premii

Premie wypłacane członkom zarządów Państwowych spółek nie są uzależnione od dobrych wyników. Czy się siedzi czy się leży premia się należy. W tym roku członkowie zarządu Grupy Azoty musieli poczekać kilka miesięcy na premie. Wypłacili je sobie prawie natychmiast po ogłoszeniu wyników wyborów, aby nie denerwować suwerena. Kontrolowany przez Skarb Państwa producent m.in. nawozów zanotował w III kw. 2023 r. ponad 740 mln zł straty netto. Strata od początku roku sięga natomiast 1,8 mld zł. Ale to nie przeszkadza sowicie nagradzać zarządów. Same nagrody roczne dla zarządów to sześć milionów złotych. – Główny prezes Grupy Azoty, pan Tomasz Hinc, otrzymał ponad milion złotych nagrody rocznej – poinformowała Marta Wcisło.

Jest dla Was Panowie propozycja. Idźcie w ślady Bogdanki a kilku modeli znajdziecie w swoich szeregach.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments