fbpx

Szydło nie wybrali, bo Kaczyńskiemu się dopowiedziało. Nie zrozumiał słów wysłannika CDU.


Subksrybuj nas na Google News

“Wyborcza” i “Die Welt” ujawniają przyczyny dlaczego Beata Szydło nie została wybrana. To Jarosław Jaczyński mógł źle zrozumieć słowa wysłannika CDU. Albo rozumiał to co chciał rozumieć, jak tu nagle do niego przyjechał taki poseł.

To Paul Ziemiak, pochodzący z Polski urodzony w Szczecinie i mówiący po polsku sekretarz generalny CDU, rozmawiał w niedzielę z Jarosławem Kaczyńskim w sprawie obsady eurostanowisk. Prezes PiS ze spotkania wyciągnął złe wnioski. W efekcie Beata Szydło po raz drugi przegrała głosowanie w Parlamencie Europejskim.

Z przedstawionych informacji wynika, że wysłannik ten przyjechał negocjować poparcie dla kandydatury Ursuli von der Leyen na przewodniczącą Komisji Europejskiej. Niemcy obawiają się, że ta kandydatura nie uzyska odpowiedniej ilości głosów i będą musieli zaczynać cała procedure od początku. Prezes Kaczyński nie włada biegle, żadnym obcym językiem, ale wysłannik z Niemiec bardzo dobrze mówi po Polsku.

Niemcy nie komentują i nie potwierdzają oficjalnie tego spotkania i rozmów, a Paul Ziemiak jest od wczoraj na urlopie. To spotkanie ze strony polskiej organizował Zdzisław Krasnodębski ten sam, który przez długi czas utrzymywał wizytę Kaczyńskiego w Niemczech w 2016 roku. On również zabiegał o poparcie polskich kandydatów na unijne stanowiska, w tym szczególnie dla Beaty Szydło.

Kaczyński zrozumiał, czyli po prostu sobie dopowiedział, że w zamian za poparcie Ursuli dostanie poparcie dla Szydło. Skończyło sie jeszcze większą klęska niż w pierwszym głosowania, to zrozumiałe. Tym bardziej że kandydatura byłej polskiej premier została zgłoszona na minuty przed głosowaniem. Zaskoczenie było tak duże, że nikt z tym nic nie zrobił.

Berlin teraz ma problem, po poparcia dla Ursuli von der Leyen raczej nie dostanie.

Równolegle z rozmowami z Kaczyńskim, toczyły się rozmowy z Viktorem Orbanem. On w przeciwieństwie do Kaczyńskiego, zrozumiał i ugrał swoje.

Idealną puentą tego nieporozumienia jest komentarz internauty ;

RadioRaff @WolnyPoznanW odpowiedzi do @JaroslawKurski Władysław Bartoszewski: „Nie wierzcie frustratom czy dewiantom psychicznym, którzy swoje problemy psychiczne odreagowują na narodzie...Kategorycznie wypraszam sobie lżenie Polski przez niekompetentnych członków rządu, niekompetentnych dyplomatołków!”

Pani Szydło i Panie Kaczyński tu nie chodzi o żadne wasze wartości, którymi się zasłaniacie. To po prostu brak umiejętności rozmawiania z ludźmi, jak nie macie cudzych pieniędzy do rozdania.

Aktualizacje

Kaczyński o głosowaniu nad kandydaturą Szydło: premier Morawiecki informował mnie, że tuż po tym głosowaniu zadzwoniła do niego kanclerz Niemiec Angela Merkel z przeprosinami po tym, co się stało

Komentarz szefowej największej holenderskiej centrali związkowej Federatie Nederlandse Vakbeweging.

Ta kandydatka (Beata Szydło – red.) nie jest wiarygodna w kwestiach społecznych. Jeśli chodzi o prawa pracownicze, prawa obywatelskie czy wolności europejskie to ta partia nie jest wiarygodna. Spodziewam się, że jeśli ponownie zobaczymy kandydatkę z PiS, to wynik głosowania będzie podobny – stwierdziła europosłanka Agnes Jongerius. To deputowana najpopularniejszej w Holandii Partii Pracy,


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan Szydłowski
5 lat temu

To niesamowite że taki idiota manipuluje tak dużym krajem